Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRząd chce, aby drogę S-10 do Torunia dofinansowała Unia Europejska

Rząd chce, aby drogę S-10 do Torunia dofinansowała Unia Europejska

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 06 sierpień 2020 00:15

Rzeczą, która pozostała nam po zakończonej kampanii prezydenckiej, którą powoli już zapinamy, jest decyzja o tym, że odcinek Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10 nie będzie finansowany w ramach parnterstwa publiczno-prywatnego, ale bezpośrednio ze środków budżetowych. Ma to przyśpieszyć realizację inwestycji, a także zwiększyć ekonomiczne bezpieczeństwo jej realizacji.

Branżowy międzynarodowy portal KHI (z siedzibą w Wielkiej Brytanii) informuje, że polski rząd chce zrealizować ten odcinek przy udziale funduszy z Unii Europejskiej. Musiałoby się to już odbyć w nowej perspektywie finansowej 2021-2027, która jest obecnie w fazie negocjacji, planuje się głosowanie nad nią Parlamentu Europejskiego na listopad.

 

Żeby prace na wspomnianym odcinku drogi ekspresowej S-10 ruszyły do przodu konieczne jest uprawomocnienie się decyzji środowiskowej. Taki dokument na początku roku wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, ale wpłynęły do jego treści protesty, które są obecnie rozpatrywane. Istnieje szansa, że postępowanie przetargowe ruszy w pierwszej połowie przyszłego roku, natomiast harmonogram zakłada rozpoczęcie prac budowlanych w 2023 roku.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Gastronomia ma dosyć, kolejni przedsiębiorcy zapowiadają bunt. W ten sposób jednak pandemia nie zniknie

    W połowie października rząd wprowadził zakaz stacjonarnego funkcjonowania restauracji i innych obiektów gastronomicznych – jak zapowiadano na 2 tygodnie, aby wypłaszczyć krzywą zachorowań na COVID-19. Na 2 tygodniach się jednak nie skończyło, bowiem minęły już jakieś 3 miesiące, stąd też po zapowiedzi wydłużenia zakazu przynajmniej do końca stycznia, nieoficjalnie mówi się nawet o tym, że może to potrwać do kwietnia, części przedsiębiorców puszczają nerwy.

    Etykiety: covid19
  • W poniedziałek uczniowie wracają do szkół

    18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych, wracają także zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym; podpisałem rozporządzenie w tej sprawie - poinformował w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

     

Wiadomości z regionu