Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNiemiecki portal dość dosadnie o nalepkach uderzających w środowiska LGBT. W tle bydgoska synagoga

Niemiecki portal dość dosadnie o nalepkach uderzających w środowiska LGBT. W tle bydgoska synagoga

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 07 sierpień 2020 00:23
Kontrowersyjna nalepka Kontrowersyjna nalepka

W ubiegłym roku ,,Gazeta Polska” rozdawała kontrowersyjne nalepki ,,Strefa wolna od LGBT”. Naklejone zostać miały one na fordońską synagogę. W Bydgoszczy nikt tego incydentu jednak nie zauważył, sprawę opisuje jednak niemieckojęzyczny portal queer.de.

 

Oliwy do ognia dolewa jednak kontekst w jakim przedstawiono sprawę, bowiem internauta na którym opiera się portal przypomniał, że na tej synagodze mieścił się w przeszłości napis ,,Miasto wolne od Żydów”. Tworzy się zatem już kontekst antysemicki. Portal opiera się na informacji użytkownika portalu społecznościowe Twitter.

 

Z racji tego, że sprawa w Bydgoszczy nie była zauważona, trudno odnieść się na ile jest ona prawdziwa, nie mniej jednak taki przekaz poszedł już w międzynarodowy eter. Nie można wykluczyć, że nie była dalej powielana, być może zostanie w przyszłości opublikowana w jakimś raporcie na temat antysemityzmu w Polsce.

 

Publikacja na portalu queer.de jest poswiecona głównie akcji nalepkowej ,,Gazety Polskiej".

 

Na szczęście w raportach dotyczących kseonofobii bądź antysemityzmu Bydgoszcz wypada raczej pozytywnie, jako miasto tolerancyjne.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu