Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNiemiecki portal dość dosadnie o nalepkach uderzających w środowiska LGBT. W tle bydgoska synagoga

Niemiecki portal dość dosadnie o nalepkach uderzających w środowiska LGBT. W tle bydgoska synagoga

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 07 sierpień 2020 00:23
Kontrowersyjna nalepka Kontrowersyjna nalepka

W ubiegłym roku ,,Gazeta Polska” rozdawała kontrowersyjne nalepki ,,Strefa wolna od LGBT”. Naklejone zostać miały one na fordońską synagogę. W Bydgoszczy nikt tego incydentu jednak nie zauważył, sprawę opisuje jednak niemieckojęzyczny portal queer.de.

 

Oliwy do ognia dolewa jednak kontekst w jakim przedstawiono sprawę, bowiem internauta na którym opiera się portal przypomniał, że na tej synagodze mieścił się w przeszłości napis ,,Miasto wolne od Żydów”. Tworzy się zatem już kontekst antysemicki. Portal opiera się na informacji użytkownika portalu społecznościowe Twitter.

 

Z racji tego, że sprawa w Bydgoszczy nie była zauważona, trudno odnieść się na ile jest ona prawdziwa, nie mniej jednak taki przekaz poszedł już w międzynarodowy eter. Nie można wykluczyć, że nie była dalej powielana, być może zostanie w przyszłości opublikowana w jakimś raporcie na temat antysemityzmu w Polsce.

 

Publikacja na portalu queer.de jest poswiecona głównie akcji nalepkowej ,,Gazety Polskiej".

 

Na szczęście w raportach dotyczących kseonofobii bądź antysemityzmu Bydgoszcz wypada raczej pozytywnie, jako miasto tolerancyjne.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19
  • Niedzielski: w I kwartale możemy zaszczepić maksymalnie 2,5 czy 2,7 mln Polaków

    W pierwszym kwartale 2021 r. możemy zaszczepić maksymalnie 2,5 czy 2,7 mln ludzi, o ile nie pojawią się nowe dostawy szczepionek - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał jednocześnie, że jest perspektywa dostawy do Polski 16 mln dawek szczepionek firmy AstraZeneca.

     

Wiadomości z regionu