Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKoronawirus może uniemożliwić komisjom doraźnym dokończenie prac (opinia)

Koronawirus może uniemożliwić komisjom doraźnym dokończenie prac (opinia)

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 05 sierpień 2020 17:18

Stwierdzony dzisiaj przypadek COVID-19 w Urzędzie Miasta Bydgoszczy przełoży się na większe środki bezpieczeństwa, trudniejsze warunki pracy radnych, stąd też jest to dobry pretekst, aby się zastanowić, czy powołane w czerwcu komisję doraźne nie powinny zakończyć prac bez rozstrzygnięcia. Prace komisji to zawsze jakieś ryzyko rozpowszechniania wirusa, a zważywszy na to, że pierwsze posiedzenia zbyt dobrego wizerunku Radzie Miasta nie przyniosły, może warto wykorzystać ten pretekst.

W przypadku komisji ds. zalewanych ulic oraz ds. nieświęcących latarni przewodniczący zostali wybrani na siłę, nikt z radnych nie przedstawił też żadnego sensowego plany pracy oraz koncepcji co w ogóle te komisje mają zbadać. Trzeba powiedzieć wprost, że Rada Miasta powołując je się trochę wygłupiła. Nawet, gdyby nie było dzisiejszego incydentu to szansę na wypracowanie przez te komisję sensownych wniosków wydają się dość niskie. Warto może zatem sobie dzisiaj powiedzieć uczciwie, że nie ma sensu tego kontynuować.

 

Nieco inaczej należałoby podejść natomiast do komisji, która dzisiaj z powodu przypadku zachorowania nie doszła do skutku, czyli zajmującej się kryzysem w gospodarce odpadami. Przewodniczący Marcin Lewandowski przygotował plan pracy wskazujący na zagadnienia, które należałoby zbadać – obejmuje się m.in. badania przetargu, ale też spotkania z przedstawicielami firm zajmujących się odbiorem odpadów. Tę kontrolę warto doprowadzić do końca, bowiem przy okazji może uda się zbadać czy wszystkie procedury w ratuszu działały jak należą Nie bez powodu w Konstytucji zapisana jest szczególna rola Najwyższej Izby Kontroli. Doprowadzenie prac do końca powinno być też na rękę prezydentowi, bowiem na temat wyboru Komunalnika krążą ,,na mieście” różne ,,plotki”, stąd też przeprowadzona przez Radę Miasta kontrola mogłaby pomóc rozwiać pojawiające się wątpliwości.

 

W mojej opinii komisja ta powinna wrócić jednak do pracy w sytuacji, gdy sytuacja epidemiczna będzie lepsza, być może na jesień, gdy będzie można jednocześnie ocenić wejście w życie ultimatum zawarte między ratuszem a Komunalnikiem.

 

Formalnie komisja powinna zakończyć pracę również do końca sierpnia, żeby pracę kontrolne przeprowadzić w późniejszym terminie, będzie konieczna zgoda Rady Miasta.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

 • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

  Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Minister rolnictwa o PiS: ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka

  Ostatnie komunikaty wskazują, że kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy jest już bliski zażegnania, nowy front otwiera natomiast swoimi wypowiedziami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – jeden z dwóch ministrów konstytucyjnych reprezentujących województwo kujawsko-pomorskie, którego los w resorcie wydaje się przesądzony.

 • 84 zakażenia koronawirusem w DPS-ie w Wilkowiczkach

  84 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach – poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Zakażonych jest 76 pensjonariuszy – mężczyzn niepełnosprawnych intelektualnie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu