Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolicyjne kontrole w bydgoskich marketach

Policyjne kontrole w bydgoskich marketach

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 07 sierpień 2020 14:28
Policyjne kontrole w bydgoskich marketach Fot: KWP

Policjanci z komisariatu w Fordonie wraz z pracownikami Sanepidu prowadzą kontrole w bydgoskich galeriach handlowych, czy przestrzegane są przepisy dotyczące obowiązku noszenia maseczek. W ostatnich dniach notujemy wyraźny wzrost nowych zachorowań na COVID-19.

Przy okazji kontrolowane jest czy dostępne są dla kupujących płyny do dezynfekcji rąk oraz czy w kolejce przestrzegany jest minimalny dystans społeczny 1,5 metra. Policjanci jednocześnie pouczali właścicieli sklepów, iż ich obowiązkiem jest dbanie o zasłaniania nosa i twarzy kupujących.

 

Za brak maseczki grozi kara 500 zł mandatu, a w skrajnych przypadkach może zostać skierowany wniosek do sądu o ukaranie, gdzie grozi grzywna w wysokości 5 tys. zł.

 

Odpowiedzialność może ponieść również właściciel w sklepu w przypadku rażących naruszeń zasad sanitarnych.

 

Warte obejrzenia

  • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

    Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

    Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

    Etykiety: piłka nożna
  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu