Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPort Gdynia: Rozwój Emilianowa wpisuje się w nasze plany rozwoju

Port Gdynia: Rozwój Emilianowa wpisuje się w nasze plany rozwoju

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 10 sierpień 2020 06:27

Przed dwoma tygodniami do rejestru spółek wpisana została spółka Terminal Intermodalny Bydgoszcz Emilianowo, której celem będzie utworzenie terminalu przeładunkowego pod Bydgoszczą, przy Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym i węźle planowanej drogi ekspresowej S-10. Z nadzieją na rozwój tego przedsięwzięcia patrzy Port Morski w Gdyni, który być może stanie się też udziałowcem bydgoskiej spółki.

- Budowa terminalu intermodalnego w Bydgoszczy Emilianowie wpisuje się w Strategię Rozwoju Portu do 2027 roku, która zakłada zwiększenie udziału transportu kolejowego w obsłudze towarów obsługiwanych przez Port Gdynia. Terminal ten zlokalizowany będzie na końcu linii nr 201, która po modernizacji zapewni szybki i sprawny przewóz towarów do naszego portu. Liczymy, że wpłynie to na wzrost zainteresowania korzystaniem z usług przeładunkowych Portu Gdynia nie tylko wśród polskich operatorów logistycznych, ale też wśród potencjalnych klientów z innych krajów – ocenia w rozmowie z portalmorski.pl Adam Meller, prezes Portu w Gdyni.


W ramach modernizacji linii kolejowej nr 201, o której mówi Meller, planuje się przede wszystkim dobudowę drugiego toru na odcinku Maksymilianowo – Gdańsk Osowa oraz elektryfikację całej linii.

 

Rozwój infrastruktury pozwoli na zwiększanie wolumenu przeładunków kolejowych i morskich, co leży w interesie portu w Gdyni. Z terminalu w Emilianowie korzystać będzie także port w Gdańsku, a być może także planowany port w Elblągu po przekopie mierzei. Przyszłościowo być może Emilianowo będzie też odgrywać istotną rolę dla portów w Szczecinie i w Świnoujściu, najpierw będzie trzeba jednak zmodernizować infrastrukturę, w tym w szczególności zelektryfikować odcinek Piła – Krzyż.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu