Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW całej Polsce protestowali w obronie ,,Margot”

W całej Polsce protestowali w obronie ,,Margot”

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 09 sierpień 2020 11:13
W całej Polsce protestowali w obronie ,,Margot” Fot: Bogusław Białas

W sobotę w całym kraju odbyły się protesty solidarności z zatrzymanym przez policję Michałem Sz., znanym także jako Margot. W Bydgoszczy przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości pikietowało kilkadziesiąt osób, głównie młodych.

Michałowi Sz. zarzuca się uszkodzenie pojazdu organizacji ProLife, m.in. poprzez przebicie opon i urwanie lusterka oraz napaść na jednego działacza tej organizacji, do czego doszło 27 czerwca. W ubiegłym tygodniu Michał Sz. był uczestnikiem wywieszenia flagi środowisk LGBT na pomniku Chrystusa w centrum Warszawy. Właśnie po tym zajściu doszło do jego zatrzymania.

 

 

Fot: Bogusław Białas

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu