Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPort Lotniczy wciąż bez zapowiadanych rządowych pieniędzy

Port Lotniczy wciąż bez zapowiadanych rządowych pieniędzy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 13 sierpień 2020 00:21
Port Lotniczy wciąż bez zapowiadanych rządowych pieniędzy Fot: PLB

W maju pojawiła się zapowiedź, że kilkanaście polskich lotnisk otrzyma dodatkowe wsparcie pieniężne za utrzymanie gotowości operacyjnej w czasie pandemii. Branża lotnicza należy do tych, które najbardziej ucierpiały z powodu COVID-19 – Port Lotniczy Bydgoszcz do dzisiaj nie wznowił wszystkich połączeń z okresu pandemii i ciężko powiedzieć kiedy to nastąpi i czy część połączeń jak np. z Frankfurtem nie będzie zawieszona na dłużej. Rządowe wsparcie zakładało według wypowiedzi polityków pulę 142 mln zł do podziału na wszystkie ujęte w rozporządzeniu lotniska.

Tak sytuacja wyglądała w maju – zapisy o obowiązku utrzymania przez określone lotniska gotowości operacyjnej w zamian za rekompensatę finansową (co z punktu widzenia portów jest ekonomicznie korzystne) pojawiły się w specustawie przeciwko COVID-19. Rozporządzenie z listą portów opublikowano 4 czerwca, na której jak już pisaliśmy oraz inne lokalne media, znalazł się również Port Lotniczy Bydgoszcz.

 

Jak dowiadujemy się jednak na lotnisku, póki co żadne pieniądze do Bydgoszczy nie trafiły, bowiem potrzebne będzie jeszcze jedno rozporządzenie, które regulować będzie tryb wnioskowania przez dyrektorów portów rekompensaty z tego tytułu. Ze specustawy wynika bowiem, że pomoc ze wspomnianej puli będzie udzielana na wniosek. To rozporządzenie jest jednak cały czas na etapie uzgodnień i jak można odnieść wrażenie, toczony jest dość głęboki wewnętrzny dialog. Z projektów jakie się pojawiają wynika, że wnioski będzie można składać tylko za miesiąc poprzedzający jego złożenie, stąd też w przypadku takiej wersji, PLB nie dostanie pomocy za marzec czy kwiecień, a także za czerwiec od momentu, gdy co prawda wdrożono listę lotnisk od których wymaga się zachowania gotowości, ale z racji tego, że mamy sierpień, to przy wejściu tego rozporządzenia w życie przed 20 sierpnia (co wydaje się mało prawdopodobne), będzie można złożyć wniosek za lipiec.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu