Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozbudowa szpitala Biziela z małym poślizgiem. Rząd zareagował

Rozbudowa szpitala Biziela z małym poślizgiem. Rząd zareagował

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 12 sierpień 2020 07:37
Rozbudowa szpitala Biziela z małym poślizgiem. Rząd zareagował Wizualizacja

Od 2018 roku prowadzone są prace związane z rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego im. Jana Biziela w Bydgoszczy. Wieloletnie przedsięwzięcie warte jest ponad 373,8 mln zł, jego najbardziej widocznym elementem będzie budowa nowego budynku. Głównym inwestorem jest budżet państwa.

Pierwotnie zadanie inwestycyjne planowano zakończyć do 2024 roku, z powodu pojawiających się opóźnień ten plan został nieco zmodyfikowany na 2025 rok. Głównym mierzalnym efektem realizacji inwestycji będzie wzrost liczy łózek o około 110. Oprócz poprawy warunków leczniczych dla pacjentów, realizacja inwestycji pozwolić ma na lepsze warunki dydaktyczne dla Collegium Medicum, będącego organem zarządzającym tym szpitalem.

 

Budżet państwa na sfinansowanie tej inwestycji planuje przeznaczyć 348,7 mln zł, natomiast kwotę ponad 26,5 mln zł sfinansuje Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.


Z uwagi na opóźnienia w realizacji inwestycji Rada Ministrów na posiedzeniu w dniu 3 sierpnia, zaktualizowała harmonogram programu, zmniejszając wydatki na bieżący rok o prawie 49 mln zł, z uwagi na niemożliwość ich wydatkowania i przesunięciu tych środków na 2025 rok.

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu