Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKlub będący europejską potęgą, w końcu ma godną siedzibę

Klub będący europejską potęgą, w końcu ma godną siedzibę

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 13 sierpień 2020 17:34
Klub będący europejską potęgą, w końcu ma godną siedzibę Fot: UMB

Żeby ustalić kiedy RTW Lotto Bydgostia nie był mistrzem Polski we wioślarstwie, to będzie trzeba się wysilić, bowiem od okolo 30 lat bydgoski klub nie ma sobie równych w kraju, ale też wyróżnia się w Europie. Właściwie co Igrzyska Olimpijskie zawodnicy wiązani z Bydgostią przywożą medale. Klub szczyci się sukcesami, ale nie mógł zbytnio pochwalić się przestarzałą siedzibą – dzisiaj oficjalnie otwarto jednak zmodernizowaną bazę ulokowaną, gdzie by indziej jak nie przy Brdzie.


- Tego obiektu, będą nam zazdrościć kluby w całej Polsce. Od teraz warunki szkoleniowe są dwie klasy lepsze, niż w poprzednich latach – powiedział dzisiaj prezes RTW Lotto Bydgostii Zygfryd Żurawski.

 

 

- Obiekt ten został doprowadzony do takiego stanu technicznego, na jaki zasługuje klub, który tutaj ma swoją siedzibę – podkreślił prezydent Rafał Bruski – Klub najlepszy nie w Polsce, ale w Europie.

 

Inwestycja była dwuetapowa – na początku roku klub Lotto Bydgostii użytkował już obiekt położony na wschód od starej siedziby, gdzie mieści się m.in. duża siłownia ergometrowa, w której do wiosłowania motywuje piękny widok na Brdę. W tym czasie trwały prace modernizacyjne starej siedziby, którą dzisiaj oddano klubowi do użytku.

 

Nasz materiał z otwarcia wschodniego budynku (styczeń 2020):

 

Wartość całej inwestycji to prawie 29,5 mln zł, z czego 2,5 mln zł to dofinansowanie z programu Sportowa Polska.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu