Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz według rankingu najbardziej przyjazna dla zwierząt

Bydgoszcz według rankingu najbardziej przyjazna dla zwierząt

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 20 sierpień 2020 00:13

Serwis OtoDom opracował ogólnopolski ranking miast przyjaznym dla zwierząt. Zapytano mieszkańców 12 polskich miast jak oceniają dostępność infrastruktury dla zwierząt w swojej okolicy, jest to zatem ranking oparty jedynie o ankietę. Bydgoszczanie średnio w skali 1-5 oceniali przyjazność miasta dla czworonogów na poziomie 4.08 co jest najwyższym wynikiem.

Na drugim miejscu minimalnie za Bydgoszczą znalazły się Gdynia i Poznań. Przeprowadzono również badania dla poszczególnych dzielnic, najwyżej infrastrukturę oceniają mieszkańcy: Flisów – 4,93, Zimnych Wódd – Czerska Polskiego – 4,73 oraz Smukała-Opławca-Janowa 4,67. Najgorzej wypadło Bartodzieje z oceną 4.

 

 

 

Ranking powstał na podstawie badań przeprowadzonych przez Agencję Badawczą IQS, która przepytała ponad 120 tys. Polaków o przyjazność swoich miast dla zwierząt.

 

Warto wspomnieć, że ranking OtoDom cytowany był również przez przynajmniej jeden zagraniczny portal w języku angielskim

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu