Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLot nad Bydgoszczą w grze komputerowej

Lot nad Bydgoszczą w grze komputerowej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 19 sierpień 2020 14:19
Lot nad Bydgoszczą w grze komputerowej YouTube

Firmę Microsoft kojarzymy głównie z rodziną systemów operacyjnych Windows, w ostatnich latach także z konsoli X-BOX, spod tej marki wyszło jednak też kilka gier komputerowych, choć nie tak wiele, aby można uznać firmę za jednego z czołowych wydawców. W grach Microsoft słynie natomiast z najlepszego symulatora lotniczego, gracze mogą już bawić się najnowszym wydaniem - Microsoft Flight Simulator 2020.

 

Wydawca chwali ostatnie edycje Flight Simulatora, że odwzorowuje on cały świat. W takim wypadku nie mogło zabraknąć w grze Portu Lotniczego Bydgoszcz. Trzeba się jednak z tym, że będą lotniska bardziej szczegółowo odwzorowane i znacznie mniej, stąd też na odwzorowanie na poziomie Portu Lotniczego im. Kennedy'ego w Nowym Jorku, w przypadku Bydgoszczy nie liczy. Jak to wygląda można zobaczyć na poniższym materiale opartym o dzieło gracza o nicku ,,Hexploit”, umieszczone na YouTube:

Sama płyta lotniska wydaje się w miarę realnie odwzorowana, jak dalej zobaczymy widoczny jest terminial, choć jego odwzorowanie już nie jest aż tak bliskie realizmowi. Dalej mamy przelot nad Bydgoszczą, co prezentuje się dość realnie to układ drogowy, gorzej z budynkami, w miejscu Zielonych Arkad przy Rondzie Kujawskim mamy charakterystyczny ,,klocek”, lecąc wzdłuż Brdy zauważymy również Trasę Uniwersytecką, ale nie przypomina ona uroku faktycznego mostu.

 

Autobusem po Bydgoszczy

Kilka razy pisaliśmy o bydgoskich akcentach w grach komputerowych. W 2017 roku wspominaliśmy o przygotowanym przez Jakuba Stawowczyka odwzorowaniu dawnej trasy linii autobusu nr 70 przez Fordon, do gry OMSI2 – Symulator Autobusu. Gracz jak na warunki graficzne gry w charakterystyczny sposób odwzorował m.in. Wiadukty Warszawskie, czy Uniwersytet Technoogiczno-Przyrodniczy. Trasa przedstawia okres przed budową estakady tramwajowej. Więcej o tym w naszym materiale - Pojeździć po Bydgoszczy w grze

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu