Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzetarg na nowy most drogowo-tramwajowy nad Brdą

Przetarg na nowy most drogowo-tramwajowy nad Brdą

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 23 sierpień 2020 00:44
Przetarg na nowy most drogowo-tramwajowy nad Brdą Fot: UMB

Za około trzy lata być może obok dzisiejszego mostu im. Kazimierza Wielkiego powstanie drugi most, dzięki czemu skomunikowane zostaną tramwajowo ulice Fordońska z Toruńską, natomiast dodatkowa jezdnia zwiększy przepustowość ruchu na wysokości skrzyżowania Fordońskiej z Łęczycką. Prace budowlane powinny ruszyć w przyszłym roku.

 

Oprócz pasa ruchu drogowego i torowiska, powstanie także trakt rowerowy i chodnik. Głównym celem realizacji tej inwestycji jest skrócenie czasu podróży pomiędzy Kapuściskami a Bartodziejami i Fordonem. Wspomniane skrzyżowanie Fordońskiej z Łęczycką, w ramach realizacji tej inwestycji zostanie przebudowane.

 

- Lokalizację inwestycji wybraliśmy m.in. w oparciu o wynik konsultacji społecznych – przypomina prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. - Na budowę nowego połączenia tramwajowego pomiędzy ulicami Fordońską i Toruńską zdobyliśmy wysokie unijne dofinansowanie i opracowaliśmy niezbędną dokumentację. Teraz czekają nas prace budowlane. Nowa linia tramwajowa wzdłuż ul. Kazimierza Wielkiego to nie tylko skróci czas przejazdu pomiędzy Fordonem i Kapuściskami. Odciążone zostaną sąsiednie przeprawy na ul. Wyszyńskiego i Spornej. Poza tym łączymy zadanie ją z wieloma elementami poprawiającymi bezpieczeństwo takimi jak nowe drogi rowerowe i nowoczesne oświetlenie.

 

Ostateczny koszt inwestycji poznamy po rozstrzygnięciu ogłoszonego w piątek przetargu, Unia Europejska w ramach kończącej się perspektywy finansowej, wesprze projekt kwotą 48 mln zł. Prace inwestycyjne od momentu podpisania umowy przewiduje się na 2,5 roku. Inwestycja powinna być zatem oddana do użytku w 2023 roku.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu