Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzetarg na nowy most drogowo-tramwajowy nad Brdą

Przetarg na nowy most drogowo-tramwajowy nad Brdą

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 23 sierpień 2020 00:44
Przetarg na nowy most drogowo-tramwajowy nad Brdą Fot: UMB

Za około trzy lata być może obok dzisiejszego mostu im. Kazimierza Wielkiego powstanie drugi most, dzięki czemu skomunikowane zostaną tramwajowo ulice Fordońska z Toruńską, natomiast dodatkowa jezdnia zwiększy przepustowość ruchu na wysokości skrzyżowania Fordońskiej z Łęczycką. Prace budowlane powinny ruszyć w przyszłym roku.

 

Oprócz pasa ruchu drogowego i torowiska, powstanie także trakt rowerowy i chodnik. Głównym celem realizacji tej inwestycji jest skrócenie czasu podróży pomiędzy Kapuściskami a Bartodziejami i Fordonem. Wspomniane skrzyżowanie Fordońskiej z Łęczycką, w ramach realizacji tej inwestycji zostanie przebudowane.

 

- Lokalizację inwestycji wybraliśmy m.in. w oparciu o wynik konsultacji społecznych – przypomina prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. - Na budowę nowego połączenia tramwajowego pomiędzy ulicami Fordońską i Toruńską zdobyliśmy wysokie unijne dofinansowanie i opracowaliśmy niezbędną dokumentację. Teraz czekają nas prace budowlane. Nowa linia tramwajowa wzdłuż ul. Kazimierza Wielkiego to nie tylko skróci czas przejazdu pomiędzy Fordonem i Kapuściskami. Odciążone zostaną sąsiednie przeprawy na ul. Wyszyńskiego i Spornej. Poza tym łączymy zadanie ją z wieloma elementami poprawiającymi bezpieczeństwo takimi jak nowe drogi rowerowe i nowoczesne oświetlenie.

 

Ostateczny koszt inwestycji poznamy po rozstrzygnięciu ogłoszonego w piątek przetargu, Unia Europejska w ramach kończącej się perspektywy finansowej, wesprze projekt kwotą 48 mln zł. Prace inwestycyjne od momentu podpisania umowy przewiduje się na 2,5 roku. Inwestycja powinna być zatem oddana do użytku w 2023 roku.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Poziom Bałtyku będzie rósł coraz szybciej i powodował ekstremalne zjawiska

    Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego nie będzie zauważalny gołym okiem, ale spowoduje większą częstotliwość ekstremalnych zjawisk. – W okresach letnich na wybrzeżu Bałtyku możemy się spodziewać coraz silniejszych burz, a jesienią i zimą coraz groźniejsze będą wezbrania sztormowe, co będzie powodowało zalania najniżej położonych obszarów – mówi prof. dr hab. Szymon Malinowski, naukowiec z UW i PAN. Powodem wzrostu poziomu wód w morzach i oceanach jest globalne ocieplenie klimatu wywołane przede wszystkim nadmierną emisją gazów cieplarnianych.

  • Szczególnie trudna sytuacja robi się w powiecie inowrocławskim. Epidemiczne podsumowanie lutego

    W lutym stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim nieco ponad 14 tys. zakażeń na COVID-19, co stanowi spadek o ponad 6 tys. w stosunku do stycznia. Spowodowane to nie było tylko faktem, że luty jest o 3 dni krótszym miesiącem, bowiem w lutym średnio dziennie na 100 tys. mieszkańców zakażały się 24 osoby, gdy w styczniu były to 32. W lutym stwierdzono 520 zgonów, o ponad 200 mniej niż w styczniu.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu