Jesteś tutaj: HomeBydgoszczIrena Szewińska uhonorowana za tworzenie światowego dziedzictwa lekkiej atletyki

Irena Szewińska uhonorowana za tworzenie światowego dziedzictwa lekkiej atletyki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 23 sierpień 2020 17:55
Irena Szewińska uhonorowana za tworzenie światowego dziedzictwa lekkiej atletyki Fot: YouTube / IAAF

Irena Szewińska to najbardziej utytułowana polska lekkoatletka, ale też jak przyznają działacze, wielka ambasadorka Bydgoszczy, bez niej nie byłoby wielu imprez o randze międzynarodowej nad Brdą, czyli miasto nie mogłoby zyskać miana polskiej stolicy lekkiej atletyki. Jakie zatem byłoby lepsze miejsce uhonorowania jej jak nie stadion Zawiszy w Bydgoszczy?

W czwartek na Zawiszy odbył się II Memoriał im. Ireny Szewińskiej, zawody pierwotnie planowane na czerwiec, ale z uwagi na COVID-19 przesunięte na sierpień. Z uwagi na to, że pandemia pomieszała mocno w kalendarzu, sezon lekkoatletyczny na dobre dopiero się rozpoczął, a bydgoski memoriał to najważniejsza impreza w Polsce.

 

Materiał IAAF:

 

Uroczyście przyznano Irenie Szewińskiej siódmą statuetkę Światowego Dziedzictwa Lekkiej Atletyki, podkreślającego jej rekord na 400 metrów z 1976 roku, podczas czwartkowego mitingu. Statuetkę wręczono mężowi zmarłej sportsmenki Januszowi Szewińskiemu oraz jej synom, w obecności przedstawicieli Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i prezydenta Bydgoszczy. Na telebimie o wielkości Ireny Szewińskiej powiedział prezes IAAF (międzynarodowa federacja) Sebastian Coe.

 

Wspomniany rekord świata z 1976 roku (49.75) Irena Szewińska uzyskała na stadionie Zawiszy, stą też tym bardziej czwartkowa uroczystość nie odbyła się w miejscu przypadkowym.

 

Warte obejrzenia

  • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

    Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

    Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

    Etykiety: piłka nożna
  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu