Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Bydgoszczy będzie przynajmniej 210 punktów ładowania samochodów elektrycznych

W Bydgoszczy będzie przynajmniej 210 punktów ładowania samochodów elektrycznych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 24 sierpień 2020 12:01
W Bydgoszczy będzie przynajmniej 210 punktów ładowania samochodów elektrycznych Fot: Tracy Olson

Na dzień 15 stycznia w Bydgoszczy funkcjonowało 29 ogólnodostępnych punktów ładowania samochodów elektrycznych, zgodnie z ustawą o elektromobilności powinno być ich, w mieście tej wielkości, przynajmniej 210. W środę Rada Miasta Bydgoszczy będzie głosować nad przyjęciem planu budowy stacji ładowania, w ramach którego powstać ma 181 kolejnych stacji, aby spełnić zadość wymogowi 210 punktów.

Na chwilę obecną w Bydgoszczy zarejestrowanych jest tylko 75 pojazdów elektrycznych oraz 1433 korzystających z energii elektrycznej jako paliwa alternatywnego. Ogółem pojazdów mamy zarejestrowanych ponad 293 tys.

 

Zgodnie z ustawą nowe stacje będzie budować Enea Operator Sp. z o.o., natomiast Rada Miasta w ramach uzgodnień opracowuje koncepcję ich lokalizacji. W tej sprawie odbywały się też konsultacje społeczne.

 

Lokalizacja planowanych 181 stacji:

 

 

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu