Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPGE podnosi opłaty za ciepło. Interweniuje u premiera prezydent Bydgoszczy

PGE podnosi opłaty za ciepło. Interweniuje u premiera prezydent Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 27 sierpień 2020 00:18

Państwowa spółka PGE jest głównym dostawcą energii cieplnej w Bydgoszczy, dostarczanej za pośrednictwem KPEC. Ustalone w połowie lipca taryfy zakładają wzrost ceny ciepła o ponad 14%. Nowa stawka za 1 GJ wyniesie 34,25 zł, gdy do tej pory było to 29,99 zł.

 

W opinii prezydenta Bydgoszczy stawka ,,narzucana przez państwową spółkę” jest ,,rażąco wygórowana”, stąd też prezydent Rafał Bruski zwrócił się z pismem w tej sprawie do premiera Mateusza Morawiekiego.

 

Rażąco wysoka podwyżka cen ciepła wprowadzona przez PGE Energia Cieplna S.A. bezpośrednio dotyka mieszkańców Bydgoszczy jak i samorządu, który odpowiedzialny jest za ogrzewanie żłobków, przedszkoli, szkół, miejskich ośrodków pomocy społecznej, domów pomocy społecznej itp. - pisze prezydent Bruski do premiera Morawieckiego.

 

- Jako bezpośredni dostawca energii cieplnej do mieszkańców Bydgoszczy, to KPEC wystawia końcowy rachunek za ciepło. Prawda jest jednak taka, że nie mamy żadnego wpływu na ceny wytwarzanej energii cieplnej przez największego producenta, czyli Oddział Elektrociepłowni w Bydgoszczy należący do PGE Energia Ciepła S.A. My tę energię fizycznie kupujemy i w naszych cenach jesteśmy zobowiązani uwzględnić stawki producenta ciepła. Zdajemy sobie sprawę, że każda podwyżka, zwłaszcza tak duża niesie za sobą oczywiste niezadowolenie mieszkańców. Należy nadmienić, iż w nowej, obowiązującej od 8 sierpnia br. Taryfie dla ciepła KPEC uwzględniliśmy dwie podwyżki zastosowane przez bydgoski Oddział PGE Energia Ciepła S.A. w ostatnim roku (od 1 lipca i od 1 sierpnia br.). Szacujemy, iż w tym roku każde gospodarstwo domowe w Bydgoszczy zapłaci średnio o 12% więcej za energię cieplną, niż w roku ubiegłym. Mam nadzieję, że ceny na rynku energetycznym się ustabilizują – mówi Andrzej Baranowski, prezes KPEC.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu