Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKolejny wyraz solidarności bydgoszczan z Białorusinami

Kolejny wyraz solidarności bydgoszczan z Białorusinami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 25 sierpień 2020 13:01
Kolejny wyraz solidarności bydgoszczan z Białorusinami Fot: UMB

Od dwóch tygodni na Białorusi odbywają się masowe protesty, obywatele tego kraju uważają, że wybory prezydenckie zostały sfałszowane. Przechodzący przez Rzekę, bydgoski symbol, został ubrany w koszulkę w barwach narodowych Białorusi. Jest to symboliczny wyraz solidarności bydgoszczan z walczącymi o demokrację Białorusinami.

W ubiegły piątek przy ulicy Mostowej, nieopodal miejsca, gdzie znajduje się rzeźba przechodzącego przez rzekę, odbyła się manifestacja solidarnościowa, w której udział wziął m.in. były minister spraw zagranicznych, europoseł Radosław Sikorski, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, a także mieszkający w Polsce Białorusini.

 

Więcej o aktualnej sytuacji na Białorusi piszemy w raporcie - Białoruś po dwóch tygodniach protestów

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu