Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWrzesień będzie miesiącem rywalizacji rowerowej

Wrzesień będzie miesiącem rywalizacji rowerowej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 28 sierpień 2020 15:02
Wrzesień będzie miesiącem rywalizacji rowerowej Fot: UMB

W dobie pandemii COVID-19 rower wydaje się jednym z atrakcyjniejszych form transportu, jest bowiem bardziej ekologiczny od prywatnego samochodu, przy tym ryzyko zakażenia wirusem jest radykalnie mniejsze niż w transporcie zbiorowym. We wrześniu po raz kolejny Bydgoszcz organizuje ogólnopolską rywalizację o przechodni puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Pierwotnie rywalizacja miała się rozpocząć w maju, ale z uwagi na epidemię i obowiązujące wiosną obostrzenia, po raz drugi odbędzie się we wrześniu. W ubiegłym roku tytuł Rowerowej Stolicy Polski pojechał do Nowej Soli.

 

Do udziału w tegorocznej edycji bydgoszczan zaprasza prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski - Jako włodarz Bydgoszczy bardzo się cieszę, że Rowerowa Stolica Polski odbędzie się już po raz drugi i to w tak dużym składzie. Rywalizacja będzie dużo bardziej zacięta niż przed rokiem. Liczę na kolejny rekord przejechanych kilometrów, zarówno w całej zabawie, którą organizujemy jako miasto, jak również na naszym lokalnym podwórku – w Metropolii Bydgoszcz. Już po raz drugi bierzemy udział w rywalizacji wspólnie – kręcąc kilometry i odwiedzając się wzajemnie, na rowerze oczywiście.

 

Podobnie jak w poprzednich edycjach będą odbywać się zorganizowane przejazdy. Do tegorocznej edycji przystąpią 43 miasta. Wygra miasto lub obszar metropolitalny, którego mieszkańcy przejadą łącznie we wrześniu najwięcej kilometrów, w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

 

Żeby wziąć udział w rywalizacji trzeba pobrać na swoje urządzenie mobilne bezpłatną aplikację Rowerowa Stolica Polski.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

    Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

  • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

    Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu