Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz1 wrześniowe kolejki

1 wrześniowe kolejki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 01 wrzesień 2020 15:14
1 wrześniowe kolejki Fot: Facebook

1 września tradycyjnie rozpoczyna się nauka, w szkołach tego dnia odbywają się zajęcia zapoznawcze, również maluchy pierwszy raz pojawiają się w przedszkolach. W całej Polsce przed przedszkolami tworzyły się kolejki, również problem ten dotknął Bydgoszczy. Niektórzy rodzice skarżyli się nawet na konieczność 40 minutowego stania przed przedszkolem. Na szczęście w Bydgoszczy specjalnie dzisiaj nie padało.

Przyczyną kolejek są względy bezpieczeństwa sanitarnego, każde dziecko przed wejściem do budynku musi przejść obowiązkowy pomiar temperatury.

 

Wielu rodziców nazywa sytuację absurdalną, nie brakuje takich opinii także w mediach. Na mierzenie temperatury nie zdecydowano się już powszechnie w przypadku szkół, co prawda niektóre placówki mogą taką procedurę wdrożyć, ale wczoraj na konferencji prasowej kujawsko-pomorski kurator oświaty Marek Gralik wyraził pogląd, w którym odradził pomiary temperatury z uwagi na możliwość tworzenia się kolejek. Takie kolejki są z kolei skupiskiem ludzkim, których w epidemii powinno się wystrzegać.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu