Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz1 wrześniowe kolejki

1 wrześniowe kolejki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 01 wrzesień 2020 15:14
1 wrześniowe kolejki Fot: Facebook

1 września tradycyjnie rozpoczyna się nauka, w szkołach tego dnia odbywają się zajęcia zapoznawcze, również maluchy pierwszy raz pojawiają się w przedszkolach. W całej Polsce przed przedszkolami tworzyły się kolejki, również problem ten dotknął Bydgoszczy. Niektórzy rodzice skarżyli się nawet na konieczność 40 minutowego stania przed przedszkolem. Na szczęście w Bydgoszczy specjalnie dzisiaj nie padało.

Przyczyną kolejek są względy bezpieczeństwa sanitarnego, każde dziecko przed wejściem do budynku musi przejść obowiązkowy pomiar temperatury.

 

Wielu rodziców nazywa sytuację absurdalną, nie brakuje takich opinii także w mediach. Na mierzenie temperatury nie zdecydowano się już powszechnie w przypadku szkół, co prawda niektóre placówki mogą taką procedurę wdrożyć, ale wczoraj na konferencji prasowej kujawsko-pomorski kurator oświaty Marek Gralik wyraził pogląd, w którym odradził pomiary temperatury z uwagi na możliwość tworzenia się kolejek. Takie kolejki są z kolei skupiskiem ludzkim, których w epidemii powinno się wystrzegać.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Kolejna spółka wojewódzka planuje inwestować na kredyt

    Rok 2021 jest pierwszym, w którym Województo Kujawsko-Pomorskie musi wydatkować ponad 30 mln zł na spłatę zobowiązań, jakie zależna od niego spółka zaciągnęła w 2010 roku na modernizację szpitali wojewódzkich, przed nami teraz dziesięć lat intensywnych spłat. Okazuje się, że wieloletnie zobowiązania planuje zaciągnąć też spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne.

Wiadomości z regionu