Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKPEC kładzie rury, ale o rowerzystach i pieszych pomyśli się jak skończą pracę planiści

KPEC kładzie rury, ale o rowerzystach i pieszych pomyśli się jak skończą pracę planiści

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 03 wrzesień 2020 06:25

Od kilku miesięcy Czyżkówko z Jachcicami/Piaskami łączy kładka nad Brdą, która powstała na wysokości skrzyżowania ulicy Siedleckiej ze Świekatowską. Kładkę zbudowało Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, bowiem inwestycja związana z budową nowego ciepłociągu wymagała budowy przejścia nad rzeką, przy tej okazji pomyślano o pieszych, co się oczywiście chwali.

Kładka nie jest obecnie jednak zbytnio funkcjonalna, dotarcie do niej wymagało przedzierania się po nierównym terenie oraz przez krzaki (rower najwyżej można wziąć było pod pachę), obecnie ta droga jest całkowicie niedostępna z uwagi na toczące się prace inwestycyjne. Do kładki można dotrzeć też na około obok bloków i delegatury CBA, ale sprawia to, że jest komunikacyjnie niefunkcjonalna.

 

 

Obecnie pomiędzy skrzyżowaniem ulic Świekatowskiej i Siedleckiej, a kładką KPEC prowadzi kolejną inwestycję, związane z montażem podziemnych rur. Z tego powodu postanowiliśmy zapytać, czy po zakończeniu tych prac, planuje się przystosować teren dla pieszych i rowerzystów. KPEC odsyła nas do ZDMiKP, tłumacząc że przedsiębiorstwo zajmuje się jedynie montażem ciepłociągu. W Zarządzie Dróg z kolei poinformowano nas, że dalsze prace są zawieszone do czasu opracowania przez Miejską Pracownię Urbanistyczną planu zagospodarowania przestrzennego. Z racji tego, że plany musi zatwierdzić Rada Miasta, to może trwać miesiącami.

 

Pomiędzy kładką a ulicą Siedlecką mamy z jednej strony ogródki działkowe, z drugiej dość duży zbiornik wodny, który może w przyszłości pełnić funkcje rekreacyjne.

 

Niekoniecznie od razu trzeba oczekiwać budowy traktu rowerowego, ale rzetelne utwardzenie terenu w taki sposób, aby mogli się po nim poruszać rowerzyści, zapewne zadowoliłoby mieszkańców do czasu aż zakończą się pracę planistyczne.

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu