Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNational Geographic zaprasza do zwiedzania Bydgoszczy

National Geographic zaprasza do zwiedzania Bydgoszczy

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 05 wrzesień 2020 08:07

W ostatnim czasie na portalu National Geographic Polska ukazała się publikacja, w której wprost zachęca się turystów do odwiedzenia Bydgoszczy i poznania jej uroków - W mieście można natrafić na liczne pomniki. Godna uwagi jest zwłaszcza słynna Łuczniczka - efektowna rzeźba z Parku Kochanowskiego. Jest to jedna z najstarszych rzeźb, jakie można znaleźć na terenie miasta – czytamy na portalu.

W mieście o tak bogatej historii każdy znajdzie coś dla siebie – zachęca National Geographic do wizyty nad Brdą. Publikacja zachęca m.in. do odwiedzenia Katedry Bydgoskiej oraz przyjrzenia się wizerunkowi Matki Boskiej Pięknej Miłości, obrazowi mającemu wielką wartość zabytkową i sentymentalną. Zachęca się również do wizyty w Muzeum Okręgowym oraz do skorzystania z ,,zielonych” walorów Bydgoszczy – ze spaceru na Wyspie Młyńskiej, czy do odwiedzin w Parku Kazimierza Wielkiego, pojawia się również zaproszenie do Myśłęcinka.

 

National Geographic za ciekawszą atrakcję wskazuje również Muzeum Mydła i Historii Brudu.

 

Więcej na stronach wydawnictwa: https://www.national-geographic.pl/traveler/artykul/bydgoszcz-co-warto-zobaczyc-atrakcje-na-weekend-i-dluzszy-pobyt?page=1

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

  • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

    Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

  • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

    Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu