Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKonsulowie chcą poznawać polskie regiony. Historyczne spotkanie w Bydgoszczy

Konsulowie chcą poznawać polskie regiony. Historyczne spotkanie w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 04 wrzesień 2020 18:19

Związek Konsulów Honorowych Rzeczypospolitej Polskiej to wiekiem dość młoda organizacja skupiająca działających na terenie Polski konsulów honorowych państw całego świata. Do tej pory konsulowie spotykali się głównie w Warszawie, postanowiono jednak organizować również spotkania w regonach – pierwsze inauguracyjne odbywa się w piątek 4 września w Bydgoszczy.

- Bydgoszcz jeździ do Warszawy, a czemu Warszawa nie może przyjechać do Bydgoszczy – powiedział konsul honorowy Węgier w Bydgoszczy Marek Pietrzak, który jest inicjatorem spotkań w województwach - Mój pomysł zrodził się z myślą, abyśmy byli jako konsulowie blisko siebie, abyśmy wiedzieli o swoich inicjatywach, wymieniali się doświadczeniami, ale również poznali miasta, w których rezydujemy, reprezentujemy państwa których jesteśmy konsulami na co dzień.


Pierwszym spotkaniem roboczym reprezentacji konsulów było spotkanie z prezydentem Rafałem Bruskim, po którym odbyła się krótka konferencja prasowa – Przechodzimy do historii – podkreśla włodarz Bydgoszcz – Konsulowie pomagają przede wszystkim ambasadorom, ale też są ambasadorami naszych miast.

 

- Celem tego spotkania jest przede wszystkim promocja wśród konsulów waszego województwa – podkreśla wiceprezes Związku Janusz Jesionek, w przeszłości ambasador Polski w Słowenii. Do Bydgoszczy przyjechało ponad 20 konsulów honorowych z całej Polski, w tym reprezentujący takie odległe kraje jak Brazylia czy Sri Lanka.

 

Dla gości przygotowano program zwiedzania miasta, głównie z perspektywy Brdy. Reprezentacja Związku spotkała się też z wojewodą i władzami samorządowymi województwa. Wieczorem odbywa się też promocja kolejnej edycji wina węgierskiego Bydgostia Consulat, które jest wieloletnią inicjatywą konsula Pietrzaka.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu