Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRównież UKW stawia na nauczanie hybrydowe

Również UKW stawia na nauczanie hybrydowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 wrzesień 2020 07:01

Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wydał zarządzenie dotyczące prowadzenia zajęć dydaktycznych w semestrze zimowym. Zajęcia będą odbywały się w trybie hybrydową, podobną decyzję jeszcze w sierpniu podjął drugi z bydgoskich uniwersytetów – UTP. Dla UKW jest to decyzja bez precedensu.

Rok akademicki rozpocznie się dopiero w październiku, ale władze uczelni już teraz wolą dmuchać na zimne. Bezprecedensowa decyzja podyktowana jest epidemią COVID-19. Tryb hybrydowy zakłada, że część zajęć odbywać będzie się stacjonarnie w murach uczelni, a część w trybie zdalnym za pośrednictwem internetu. Jak wynika z zarządzenia rektora, plany zajęć mają być podzielone na dni stacjonarne i zdalne. Co do zasady zajęcia w formie wykładów będą się odbywać tylko zdalnie, natomiast w formie warsztatowo-ćwiczeniowej powinny się odbywać stacjonarnie przy zastosowaniu zaleceń sanitarnych.

 

W praktyce taka forma organizacji roku akademickiego ma pozwolić na zmniejszenie liczby gromadzących się w budynkach studentów.

 

Taka forma nauczania obowiązywać będzie przynajmniej do 28 lutego 2021 roku.

 

Jak już informowaliśmy – w sierpniu również władze Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego zdecydowały się na nauczanie w trybie hybrydowym. UTP chce, aby w pierwszych tygodniach nowego roku akademickiego zajęcia odbywały się głównie zdalnie, a powrót do zajęć stacjonarnych ma następować w oparciu o obserwację sytuacji epidemicznej w kraju i w regionie.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu