Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPodbydgoskie jeziora zaczynają zanikać

Podbydgoskie jeziora zaczynają zanikać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 wrzesień 2020 12:56
Podbydgoskie jeziora zaczynają zanikać OpenStreetMaps

W tym roku w mediach przebijał się temat suszy, problemy z tym związane są widoczne jednak od wielu lat – jak się okazuje jeden z większych problemów dotyczy Jeziora Borówno, dość popularnego miejsca wypoczynku dla bydgoszczan. W Jeziorze Borówno notuje się systematyczny spadek poziomu wody.

Temat Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska jest znany, ale dzisiaj nikt nie jest wskazać przyczyn tego stanu rzeczy. Zawsze na pewno wpływ na to ma ogólnie rosnący deficyt wód, spowodowany osuszaniem coraz większych połaci terenu, czyli jest to w praktyce działalność człowieka. Na wniosek Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Bydgoszczy, powiat bydgoski zlecił wykonanie ekspertyzy, która ma wskazać przyczyny ubytków wodnych w Jeziorze Borówno.

 

Od dłuższego czasu problemy z sytuacją hydrologiczną zauważane są również nad innym podbydgoskim jeziorem, tym razem po południowej stronie miasta, nad Jeziorem Jezuickim, znanego z plaży w Chmielnikach. W przypadku tego jeziora, wkrótce planuje się przeprowadzić pierwsze prace inwestycyjne, mające na celu poprawić bilans hydrologiczny.

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu