Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPodbydgoskie jeziora zaczynają zanikać

Podbydgoskie jeziora zaczynają zanikać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 wrzesień 2020 12:56
Podbydgoskie jeziora zaczynają zanikać OpenStreetMaps

W tym roku w mediach przebijał się temat suszy, problemy z tym związane są widoczne jednak od wielu lat – jak się okazuje jeden z większych problemów dotyczy Jeziora Borówno, dość popularnego miejsca wypoczynku dla bydgoszczan. W Jeziorze Borówno notuje się systematyczny spadek poziomu wody.

Temat Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska jest znany, ale dzisiaj nikt nie jest wskazać przyczyn tego stanu rzeczy. Zawsze na pewno wpływ na to ma ogólnie rosnący deficyt wód, spowodowany osuszaniem coraz większych połaci terenu, czyli jest to w praktyce działalność człowieka. Na wniosek Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Bydgoszczy, powiat bydgoski zlecił wykonanie ekspertyzy, która ma wskazać przyczyny ubytków wodnych w Jeziorze Borówno.

 

Od dłuższego czasu problemy z sytuacją hydrologiczną zauważane są również nad innym podbydgoskim jeziorem, tym razem po południowej stronie miasta, nad Jeziorem Jezuickim, znanego z plaży w Chmielnikach. W przypadku tego jeziora, wkrótce planuje się przeprowadzić pierwsze prace inwestycyjne, mające na celu poprawić bilans hydrologiczny.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu