Jesteś tutaj: HomeBydgoszczFundacja organizuje bezpłatne zajęcia dla dzieci z zaburzeniami w spektrum autyzmu

Fundacja organizuje bezpłatne zajęcia dla dzieci z zaburzeniami w spektrum autyzmu

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 wrzesień 2020 20:01

Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi w wieku 10-13 lat do wzięcia udziału w bezpłatnym projekcie pt:""Zajęcia terapeutyczne dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich rodziców, pomagające rozumieć i wyrażać sympatie oraz miłość".

Cele zajęć terapeutycznych:

1. Pomóc dziecku odkryć, jak okazywanie i doświadczenie sympatii i miłości poprawia jakość relacji.

2. Pomóc dziecku rozpoznać granice, w których czułe i ciepłe gesty, słowa i zachowania są przyjemne i komfortowe dla niego i jego przyjaciół.

3. Zapoznać dziecko z nowymi sposobami okazywania sympatii, miłości, stosownie do sytuacji oraz stopnia zażyłości.

4. Przedstawić wyjaśnienia, rodzicom, krewnym osób z autyzmem, dotyczących trudności tych osób z odczytywaniem sygnałów, że należałoby okazać sympatię i miłość.

 

W ramach projektu Fundacja Całym Sercem zorganizuje cykl spotkań o charakterze terapeutycznym zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Serdecznie zapraszamy do pobrania karty zgłoszeniowej na www.fundacja-calym-sercem.pl i przesłania zgłoszeń drogą mailową na adres fundacja.calymsercem@tlen.pl. Na zgłoszenia czekamy do 20.09 br.

 

Zadanie Finansowane z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu