Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRondo turbinowe powstało, ale korki pozostały

Rondo turbinowe powstało, ale korki pozostały

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 11 wrzesień 2020 12:20
Rondo turbinowe powstało, ale korki pozostały Fot: UMB

Od kilku dni możemy obserwować funkcjonowanie ronda turbinowego przy ulicy Szubińskiej, leżącego już na terenie gminy Białe Błota, w praktyce. Inwestycja nie przyniosła jednak specjalnie dużych zmian, wciąż bowiem w Białych Błotach się korkuje.

Rondo pozwala w miarę wpłynie skomunikować ulicę Szubińską z ulicą Ofiar Hitleryzmu na bydgoski Miedzyń oraz drogą gminą na Trzciniec. Przy dużym natężeniu ruchu na Szubińskiej i tak jednak ruch nie jest płynny. Główną przyczyną są światła w Białych Błotach, gdzie tworzą się największe korki. W odróżnieniu od Szubińskiej na odcinku bydgoskim, mamy też do czynienia w Białych Błotach z drogą jednopasmową.

 

Problem ze światłami

Demontaż sygnalizacji z uwagi na mieszkańców nie wchodzi w grę, bowiem Szubińska przecina miejscowość Białe Błota pośrodku. Problem rozważano rozwiązać poprzez budowę obwodnicy, która miałaby wyprowadzić ruch w kierunku węzła budowanej drogi ekspresowej S-5, z ominięciem zurbanizowanego fragmentu Szubińskiej, później rozważano nawet budowę dwupoziomowej infrastruktury na Szubińskiej, aby na obszarze zurbanizowanym ruch schować w tunelu.

 

Odpowiedzi na to jakie rozwiązanie będzie najlepsze miało udzielić studium STEŚ, które planowano opracować w latach 2018-2019 w ramach porozumienia samorządów: Białych Blot, Powiatu Bydgoskiego, Miasta Bydgoszczy i Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Z powodu perturbacji w funkcjonowaniu władzy w Białych Błotach oraz późniejszych niepokoi społecznych, do dzisiaj nie ogłoszono przetargu w celu opracowania takiego studium. W praktyce zatem w tej sprawie przez ostatnie 2,5 roku ruszyło się nie wiele.

 

Widoczne po otwarciu ronda turbinowego korki mogą sprawić, że zainteresowanie opinii publicznej tym tematem wróci.

 

 

 

Warte obejrzenia

  • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

    Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

    Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

    Etykiety: piłka nożna
  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu