Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNielojalni poza władzami Porozumienia

Nielojalni poza władzami Porozumienia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 14 wrzesień 2020 19:53

W maju, gdy do ostatniej chwili ważyła się organizacja wyborów prezydenckich w formie korespondencyjnej, w strukturach Porozumienia Jarosława Gowina doszło do małego buntu. Kilku działaczy wprost skrytykowało swojego lidera, oczekując dostosowania się formacji do polityki Prawa i Sprawiedliwości. W ostatnią sobotę – 12 września – odbyły się wybory do władz w okręgu bydgoskim, w trakcie których osoby trzymające stronę PiS nie odegrały jednak specjalnej roli.

Szefem struktur w okręgu bydgoskim ponownie został wybrany radny wojewódzki Adam Banaszak, jego zastępcami będą Jacek Chmarzyński (radny wojewódzki ze Świecia), Ewa Szarzyńka z Mogilna i radny inowrocławski Marcin Wroński. Sekretarzem zarządu został inowrocławski radny Dobromir Szymański. Wroński co prawda w maju wyłamywał się w Porozumieniu w kwestii wyborów, stąd też został dopiero trzecim wiceprezesem. Do zarządu wybrano także działacza młodzieżówki z Bydgoszczy Pawła Przepiórę. Skarbnikiem została Barbara Narbut z Mogilna. W zarządzie nie znalazł się natomiast były poseł Andrzej Walkowiak.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Protesty rolników – najpopularniejszymi materiałami w 2020 roku

    Portal Kujawski dość duży nacisk kładzie na multimedia, stąd też wiele naszych publikacji ubogaconych jest o dodatkową relacje filmową. Prezentujemy najpopularniejsze materiały z minionego 2020 roku.

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu