Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadny organizuje dzisiaj protest pod ratuszem, Miasto natomiast ogłasza ponowny przetarg

Radny organizuje dzisiaj protest pod ratuszem, Miasto natomiast ogłasza ponowny przetarg

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 16 wrzesień 2020 06:16

Dzisiaj o godzinie 19 przed Urzędem Miasta radny Bogdan Dzakanowski organizuje protest, w sprawie konfliktu Miasta z firmą Enea. Uczestnicy protestu – jak wynika z internetowego afiszu- będą domagać się ustąpienia w tym sporze prezydenta Rafała Bruskiego. Spór jest przedmiotem postępowania sądowego.

Od wielu tygodni obserwujemy w Bydgoszczy problem z nieświecącymi latarniami. Zdaniem ratusza problem ten dotyczy jednak tylko tych latarni, których właścicielem jest spółka Enea, która nie przeprowadza napraw. Również prezydent Rafał Bruski podkreśla, że nie ma problemu na latarniach, należących do Miasta.

 

Goszczący na czerwcowej sesji Rady Miasta przedstawiciele Enea poinformowali, że nie są wykonywane prace konserwatorskie, bowiem do tej pory Bydgoszcz nie zawarła z tym operatorem umowy na 2020 rok. Prezydent z kolei tłumaczył, że z jednej strony stawki jakie oferuje Enea o latarni są prawie trzy razy wyższe od kosztów utrzymania miejskich latarni, ale głównym argumentem ma być brak rzetelnej inwentaryzacji latarni po stronie Enea. Do tej pory operator wystawiał miastu rachunek za ponad 16 tys. lamp, natomiast działania Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznych miały ujawnić, że latarni w rzeczywistości jest o 1 tys. mniej, za które prezydent Bydgoszczy nie chce płacić. Ratusz zapłacił Enea pomimo braku umowy, za okres styczeń – czerwiec zapłacił operatorowi wartość 75% umowy za 2019 rok oraz wyraził oczekiwanie przeprowadzenia wspólnej inwentaryzacji, która wykaże jaka powinna być realna należność.

 

Prezydent Rafał Bruski wczoraj poinformował media również o tym, że ratusz ogłaszał w tym roku przetargi na obsługę latarni należących do Enea (w praktyce tylko ta firma mogła do niego przystąpić), ale operator nie złożył oferty. Dlatego ogłoszono w ostatnim czasie kolejny przetarg, w którym oferty można składać do 25 września – obejmować ma on okres od października do grudnia 2021 roku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz
 • Kujawsko-pomorskie w czołówce nowych zachorowań na COVID-19

  W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1306 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w skali Polski. Najwięcej odnotowano w województwie wielkopolskim – 200, na drugim miejscu mam ex aequo mazowieckie i kujawsko-pomorskie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu