Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadny organizuje dzisiaj protest pod ratuszem, Miasto natomiast ogłasza ponowny przetarg

Radny organizuje dzisiaj protest pod ratuszem, Miasto natomiast ogłasza ponowny przetarg

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 16 wrzesień 2020 06:16

Dzisiaj o godzinie 19 przed Urzędem Miasta radny Bogdan Dzakanowski organizuje protest, w sprawie konfliktu Miasta z firmą Enea. Uczestnicy protestu – jak wynika z internetowego afiszu- będą domagać się ustąpienia w tym sporze prezydenta Rafała Bruskiego. Spór jest przedmiotem postępowania sądowego.

Od wielu tygodni obserwujemy w Bydgoszczy problem z nieświecącymi latarniami. Zdaniem ratusza problem ten dotyczy jednak tylko tych latarni, których właścicielem jest spółka Enea, która nie przeprowadza napraw. Również prezydent Rafał Bruski podkreśla, że nie ma problemu na latarniach, należących do Miasta.

 

Goszczący na czerwcowej sesji Rady Miasta przedstawiciele Enea poinformowali, że nie są wykonywane prace konserwatorskie, bowiem do tej pory Bydgoszcz nie zawarła z tym operatorem umowy na 2020 rok. Prezydent z kolei tłumaczył, że z jednej strony stawki jakie oferuje Enea o latarni są prawie trzy razy wyższe od kosztów utrzymania miejskich latarni, ale głównym argumentem ma być brak rzetelnej inwentaryzacji latarni po stronie Enea. Do tej pory operator wystawiał miastu rachunek za ponad 16 tys. lamp, natomiast działania Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznych miały ujawnić, że latarni w rzeczywistości jest o 1 tys. mniej, za które prezydent Bydgoszczy nie chce płacić. Ratusz zapłacił Enea pomimo braku umowy, za okres styczeń – czerwiec zapłacił operatorowi wartość 75% umowy za 2019 rok oraz wyraził oczekiwanie przeprowadzenia wspólnej inwentaryzacji, która wykaże jaka powinna być realna należność.

 

Prezydent Rafał Bruski wczoraj poinformował media również o tym, że ratusz ogłaszał w tym roku przetargi na obsługę latarni należących do Enea (w praktyce tylko ta firma mogła do niego przystąpić), ale operator nie złożył oferty. Dlatego ogłoszono w ostatnim czasie kolejny przetarg, w którym oferty można składać do 25 września – obejmować ma on okres od października do grudnia 2021 roku.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

19 marca 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

 

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu