Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPo oddaniu torowiska na Kujawskiej, czeka nas kolejna rewolucja w organizacji transportu publicznego

Po oddaniu torowiska na Kujawskiej, czeka nas kolejna rewolucja w organizacji transportu publicznego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 16 wrzesień 2020 14:47
Po oddaniu torowiska na Kujawskiej, czeka nas kolejna rewolucja w organizacji transportu publicznego Fot: Robert Sawicki / UMB

Część z naszych czytelników zapewne pamięta oddanie do użytku nowej linii tramwajowej do Fordonu, jakie zmiany ta inwestycja przyniosła. Można było mówić wręcz o rewolucji, bowiem zmiany w rozkładach jazdy dotknęły niemal każdej części miasta. Przed nami kolejna taka rewolucja, powoli bowiem dobiega końca budowa torowiska wzdłuż ulicy Kujawskiej, natomiast niedługo ruszy budowa nowego mostu tramwajowego nad Brdą na wysokości Mostu Kazimierza Wielkiego.

Wstępna koncepcja nowego układu komunikacyjnego już powstała – ulicą Kujawską pojadą według niej trzy linie tramwajowe: nr 9 (z dworca PKP na Glinki), nr 11 (z Myślęcinka na Kapuściska)m nr 2 łącząca Bielawy z Fordonem (ta linia ruszy dopiero po budowie mostu nad Brdą). Docelowo na Rondzie Kujawskim tramwaj pojawiać będzie się co 3 minuty, co sprawi, że będzie to jeden z ważniejszych węzłów komunikacyjnych w Bydgoszczy.

 

Propozycja nowego schematu:

 

Do powyższych zmian planuje się dostosować również rozkład linii autobusowych.

 

W piątek 18 września ruszą konsultacje społeczne w sprawie zmian w organizacji ruchu, potrwają one do 9 października. Po rozpoczęciu konsultacji do tematu wrócimy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu