Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzedstawiciele rad osiedla oferują mediatora do rozwiązania sporu Miasta z Enea

Przedstawiciele rad osiedla oferują mediatora do rozwiązania sporu Miasta z Enea

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 wrzesień 2020 12:51
Przedstawiciele rad osiedla oferują mediatora do rozwiązania sporu Miasta z Enea Fot i video: Bogusław Białas

W środę przed Urzędem Miasta odbyła się pikieta, w której udział wzięło około 10 osób – radni PiS, były poseł oraz przedstawiciele rad osiedla. Ze świeczkami w ręku oczekiwali oni zażegnania sporu ratusza z firmą Enea, co pozwoliłoby przywrócić oświetlenie uliczne w miejsca, gdzie latarnie obecnie nie działają. Pojawiła się oferta sfinansowania mediatora, który pomógłby rozwiązać spór.

Dość szeroka dyskusja o problemie odbyła się na czerwcowej sesji Rady Miasta. Wówczas dowiedzieliśmy się, że Miasto Bydgoszcz do dzisiaj nie zawarło umowy z Enea na rok 2020. Prezydent Rafał Bruski tłumaczył to faktem, że najpierw należy zrobić inwentaryzację liczby latarni, bowiem ZDMiKP ujawnił, że w ostatnich latach Bydgoszcz przepłacała o przynajmniej 1 tys. latarni. Ratusz oferował Enea zapłatę 75% wartości umowy z 2019 roku, a pozostałej części po takiej inwentaryzacji. Wartość 75% umowy z 2019 roku została przez Bydgoszcz już uregulowana. Spór toczy się obecnie na drodze sądowej.

 

W środę w większości wypowiedzi padały stwierdzenia, że zapewnienie oświetlenia ulic to obowiązek ratusza, a mieszkańcy nie są od tego, aby wnikać w spory z firmami.

 

- Mamy swojego mediatora, oferujemy go dla obu stron tego konfliktu – zapowiedział Radosław Ginther z Rady Osiedla Osowa Góra - W razie czego prosimy pana prezydenta i firmę Enea do skorzystania z naszego mediatora.

W czerwcu prezydent Bruski na sesji informował, że wnioskował o powołanie mediatora dla tego sporu, ale nie spotkało to akceptacji ze strony Enea.

 

Warte obejrzenia

  • Mecz Sportisu z Zawiszą był hitem 14 kolejki. Niebiesko-czarni nowym liderem

    Na najciekawsze mecze w tym sezonie IV ligi musieliśmy poczekać dopiero do jesieni. Hitem 14 kolejki był pojedynek Sportisu Łochowo z Zawiszą Bydgoszcz. Ten mecz można uznać za bardzo ciekawy, było w nim bowiem pełno emocji i gry do ostatniej minuty. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego meczu.

    Coraz bardziej na rozgrywki odbija się epidemia COVID-19, od kilku kolejek kibice mecze

    Etykiety: piłka nożna
  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu