Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZmarła jedna osoba z 32 osób zakażonych koronawirusem w Centrum Pulmonologii

Zmarła jedna osoba z 32 osób zakażonych koronawirusem w Centrum Pulmonologii

Napisane przez  PAP Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 17 wrzesień 2020 18:34
Zmarła jedna osoba z 32 osób zakażonych koronawirusem w Centrum Pulmonologii Fot: Martin Lopez

Z 32 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii jedna osoba zmarła, a dwie są w stanie średniociężkim — powiedział PAP z-ca dyrektora ds. lecznictwa Bogusław Jasik. Z pracy wyłączonych jest 69 osób z personelu.

 

PAP poinformowała w czwartek, że 32 osoby z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy są zakażone koronawirusem SARS-CoV-2.

 

"To 20 osób z personelu i 12 pacjentów" — przekazał rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól.

 

Pytany o sytuację w placówce zastępca dyrektora Bogusław Jasik powiedział, że niestety jeden z zakażonych pacjentów zmarł.

 

"Była to osoba z licznymi chorobami współistniejącymi, m.in. układu oddechowego. Z pozostałych 11 zakażonych koronawirusem dwie osoby są w stanie średniociężkim, także z uwagi na poważne choroby układu oddechowego. Reszta jest w stanie dość dobrym. Wszyscy są hospitalizowani w naszej placówce na oddziale dedykowanym pacjentom z COVID-19" – podkreślił Jasik.

 

Dodał, że personel placówki jest przygotowany i przeszkolony do leczenia osób z tą chorobą, a szpital dysponuje odpowiednim sprzętem i aparaturą potrzebną do opieki nad chorymi na COVID-19.

 

20 zakażonych osób z personelu przebywa w izolacji domowej, a kolejne 49 osób na kwarantannie.

 

"To powoduje, że mamy wyłączonych z zespołu 69 osób. Taka sytuacja sprawia problemy z obsadą na niektórych oddziałach. Prowadzimy niejako własne postępowanie epidemiologiczne, żeby ustalić przyczynę przedostania się wirusa do naszej placówki. Przebadamy cały personel. Łącznie pracuje u nas ponad 500 osób" – poinformował wicedyrektor.

 

Rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól podał, że w placówce są dwa ogniska zakażeń koronawirusem — na oddziałach diagnostyczno-obserwacyjnym gruźlicy i chorób płuc oraz chorób płuc i niewydolności oddychania.(PAP)

 

Autor: Tomasz Więcławski

 

twi/ joz/

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu