Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSprzątanie wspólnej przestrzeni uczy dbania o nią

Sprzątanie wspólnej przestrzeni uczy dbania o nią

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 18 wrzesień 2020 16:02

Od wielu lat w 3 weekend września na całej planecie odbywają się akcje związane ze sprzątaniem świata. W Bydgoszczy społecznicy z ,,Czystej Puszczy Bydgoskiej” działają już 8 lat, tegoroczna akcja przy wsparciu władz miasta zanosi się na rekordową.

Właściwie sprzątanie świata 2020 w Bydgoszczy już się rozpoczęło i potrwa do niedzieli. Wiosną (w Bydgoszczy akcje odbywają się dwa razy) pierwszy raz oprócz sprzątania Puszczy Bydgoskiej, sprzątano również okolice Myśłęcinka, w ten weekend dodatkowo odbywa się akcja sprzątania obszaru nad Kanałem Bydgoskim (wcześniej podobne akcje organizowali społecznicy osiedlowi, w ten weekend jednak wszyscy łączą siły).

 

Nad Kanałem Bydgoskim odbył się również w piątek briefing inaugurujący akcję - Sprzątamy też z wody i to nie jest żadna metafora – będziemy z poziomu kajaka sprzątać wodę. Jest tam trochę śmieci, ale też nie tak bardzo dużo, bo od dłuższego czasu staramy się jako mieszkańcy Okola dbać – mówił Tomasz Izajasz, który jako nauczyciel w III Liceum Ogólnokształcącym przyprowadził w piątek grupę młodzieży, która zaraz po briefingu wzięła rękawiczki i worki, ruszając porządkować przestrzeń. Porządkowali dzisiaj też obszar nad kanałem strażnicy miejscy.

 

Izajasz podkreślił, że śmieci w wodzie jest coraz mniej, bowiem wzrasta nasza świadomość obywatelska, że odpadów do kanału po prostu nie powinno się wrzucać.

 

Udział w akcji jest wyjątkowo prosty – wystarczy przyjść w godzinach 9:00 – 18:00, chociażby w ramach spaceru, pobrać worek sprzed kontenera, a na zakończenie wrzucić do kontenera worek z odpadami. Jak już wspomniano – takie kontenery staną przy Puszczy Bydgoskiej, w Myślęcinku i przy śluzie nieopodal ulicy Wrocławskiej.

 

Więcej o akcji na oficjalnym fan page ,,Czystej Puszczy Bydgoskiej” - https://www.facebook.com/czystapuszczabydgoska

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu