Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMagdzińskiegoFest pokazuje jak niewiele trzeba, aby zmienić oblicze nocnego życia na starówce

MagdzińskiegoFest pokazuje jak niewiele trzeba, aby zmienić oblicze nocnego życia na starówce

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 19 wrzesień 2020 11:33

W tym roku z uwagi na epidemię w centrum Bydgoszczy nie odbyło się wiele inicjatyw, wczoraj (18 września) odbyła się nocna impreza przy ulicy posła Teofila Magdzińskiego pn. ,,MagdzińskiegoFest” - co trzeba przyznać, czuć było wyjątkowy klimat.

Jak się jednak przyjrzeć to jednak zbyt wiele nie potrzeba – trochę specjalnych świateł budujących klimat, do tego dj na ulicy, momentami przygrywał też pan na saksofonie.

 

- Pokazujemy nowe miejsca w nowym wydaniu i takie jest przesłanie tej imprezy – wyjaśnia Maciej Bakalarczyk, Menedżer Starówki i Śródmieścia, główny inicjator przedsięwzięcia – Muzyka i światło, stare sprawdzone klimaty – dodaje.

 

- Już dzisiaj słyszałem głosy, że możemy to powtarzać częściej na tej ulicy, bo to jest bardzo ważna ulica, która będzie prowadzić do hali targowej – podkreśla Bakalarczyk, zapowiadając, że wydarzenie może mieć kolejne edycje w przyszłym roku.


Przed rokiem z inicjatywy Bakalarczyka odbyła się nocna impreza na ulicy Batorego, która na co dzień nie słynie z gastronomii. Tamto wydarzenie zebrało wiele pozytywnych ocen.

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu