Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMagdzińskiegoFest pokazuje jak niewiele trzeba, aby zmienić oblicze nocnego życia na starówce

MagdzińskiegoFest pokazuje jak niewiele trzeba, aby zmienić oblicze nocnego życia na starówce

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 19 wrzesień 2020 11:33

W tym roku z uwagi na epidemię w centrum Bydgoszczy nie odbyło się wiele inicjatyw, wczoraj (18 września) odbyła się nocna impreza przy ulicy posła Teofila Magdzińskiego pn. ,,MagdzińskiegoFest” - co trzeba przyznać, czuć było wyjątkowy klimat.

Jak się jednak przyjrzeć to jednak zbyt wiele nie potrzeba – trochę specjalnych świateł budujących klimat, do tego dj na ulicy, momentami przygrywał też pan na saksofonie.

 

- Pokazujemy nowe miejsca w nowym wydaniu i takie jest przesłanie tej imprezy – wyjaśnia Maciej Bakalarczyk, Menedżer Starówki i Śródmieścia, główny inicjator przedsięwzięcia – Muzyka i światło, stare sprawdzone klimaty – dodaje.

 

- Już dzisiaj słyszałem głosy, że możemy to powtarzać częściej na tej ulicy, bo to jest bardzo ważna ulica, która będzie prowadzić do hali targowej – podkreśla Bakalarczyk, zapowiadając, że wydarzenie może mieć kolejne edycje w przyszłym roku.


Przed rokiem z inicjatywy Bakalarczyka odbyła się nocna impreza na ulicy Batorego, która na co dzień nie słynie z gastronomii. Tamto wydarzenie zebrało wiele pozytywnych ocen.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu