Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPropozycja ZDMiKP to zimny kubeł dla mieszkańców Miedzynia

Propozycja ZDMiKP to zimny kubeł dla mieszkańców Miedzynia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 wrzesień 2020 17:54

Temat uruchomienia linii autobusowej, obsługiwanej mniejszymi pojazdami, która miałaby skomunikować tzw. Górny Taras Miedzynia pojawia się od wielu lat w dyskusji, w ubiegłym roku było nawet blisko realizacji pewnej koncepcji. Ogłoszone kilka dni temu konsultacje nowej siatki komunikacyjnej dają jednak do zrozumienia, że do 2023 roku, albo i dłużej tematu właściwie nie ma.

W 2019 planowano uruchomić linię która miała połączyć ulice Jana Maciaszka i Widok z ulicą Nakielską, a następnie ulicą Bronikowskiego dojechać do Ronda Maczka. Tego zamiaru nie udało się jednak wdrożyć. W 2020 roku z uwagi spadek wpływów do budżetu miasta z tytułu PIT, a później pandemię COVID-19, ratusz dał do zrozumienia, że tematu na razie nie ma. Skutki gospodarcze pandemii w dużej mierze Bydgoszczy dotykają właśnie w wymiarze organizacji transportu zbiorowego – w okresie lockdownu znacząco spadła liczba pasażerów, natomiast wymogi sanitarne wymagały unikania zbyt dużego tłoku w autobusach i tramwajach, co przyniosło miastu spore straty.

 

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się konsultacje nowej siatki komunikacyjnej, która ma obowiązywać od 2023 roku – wówczas do użytku zostanie oddana linia tramwajowa wzdłuż ulicy Kujawskiej oraz planowanym mostem nad Brdą wzdłuż Mostu Kazimierza Wielkiego (obecnie trwa postępowanie przetargowe). W propozycji nowej organizacji siatki autobusowej nie ma wzmianki o wspomnianej linii dla Górnego Tarasu Miedzynia. Być może dyskusja o tym pojawi się w toku tych konsultacji, ale zapewne wiele ambitnych celów rozbije się o kwestie finansowe.

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu