Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRuszył przetarg na odbiór odpadów m.in. w Śródmieściu

Ruszył przetarg na odbiór odpadów m.in. w Śródmieściu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 26 wrzesień 2020 00:15

Od 1 września obowiązki odbioru odpadów z sektora nr IV przejęła od firmy Komunalnik, miejska spółka ProNatura. Powierzenie tego zadania ProNaturze było jednak działaniem przejściowym, od 1 stycznia odpady będzie odbierać firma, która wygra przetarg. Przetarg został ogłoszony w środę 23 września.

 

Wycofanie się Komunalnika z sektora IV to efekt porozumienia jakie zawarł przedsiębiorca z Urzędem Miasta. Ratusz nie będąc zadowolony z jakości świadczonych usług, zaproponował, aby Komunalnik wycofał się z jednego sektora i całe zaangażowanie skierował na pozostałe dwa.

 

Sektor IV obejmuje Bielawy, Bocianowo, Śródmieście i Stare Miasto.

 

Na dzisiaj trudno przewidywać, kto będzie odbierał odpady od nowego roku we wspomnianym sektorze. Otwarcie ofert zaplanowane jest na 26 października, wówczas dowiemy się jakie firmy są zainteresowane świadczeniem tej usługi. Przed 1 kwietnia, czyli wejściem na ten sektor Komunalnika, odpady odbierała firma Remondis.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19
  • Niedzielski: w I kwartale możemy zaszczepić maksymalnie 2,5 czy 2,7 mln Polaków

    W pierwszym kwartale 2021 r. możemy zaszczepić maksymalnie 2,5 czy 2,7 mln ludzi, o ile nie pojawią się nowe dostawy szczepionek - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał jednocześnie, że jest perspektywa dostawy do Polski 16 mln dawek szczepionek firmy AstraZeneca.

     

Wiadomości z regionu