Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRuszył przetarg na odbiór odpadów m.in. w Śródmieściu

Ruszył przetarg na odbiór odpadów m.in. w Śródmieściu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 26 wrzesień 2020 00:15

Od 1 września obowiązki odbioru odpadów z sektora nr IV przejęła od firmy Komunalnik, miejska spółka ProNatura. Powierzenie tego zadania ProNaturze było jednak działaniem przejściowym, od 1 stycznia odpady będzie odbierać firma, która wygra przetarg. Przetarg został ogłoszony w środę 23 września.

 

Wycofanie się Komunalnika z sektora IV to efekt porozumienia jakie zawarł przedsiębiorca z Urzędem Miasta. Ratusz nie będąc zadowolony z jakości świadczonych usług, zaproponował, aby Komunalnik wycofał się z jednego sektora i całe zaangażowanie skierował na pozostałe dwa.

 

Sektor IV obejmuje Bielawy, Bocianowo, Śródmieście i Stare Miasto.

 

Na dzisiaj trudno przewidywać, kto będzie odbierał odpady od nowego roku we wspomnianym sektorze. Otwarcie ofert zaplanowane jest na 26 października, wówczas dowiemy się jakie firmy są zainteresowane świadczeniem tej usługi. Przed 1 kwietnia, czyli wejściem na ten sektor Komunalnika, odpady odbierała firma Remondis.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu