Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBiedroń: Mamy rekordy zachorowań, a prawica zajmuje się sobą

Biedroń: Mamy rekordy zachorowań, a prawica zajmuje się sobą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 26 wrzesień 2020 14:58

W sobotę PiS zawarł ze swoimi koalicjantami nowe porozumienie, które kończyć ma kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy. Tego dnia jeden z liderów Lewicy Robert Biedroń spotkał się z działaczami Wiosny z województwa kujawsko-pomorskiego w Bydgoszczy. Jak podkreślano, Lewica już dzisiaj przygotowuje się do wyborów w 2023 roku.

- Lewica zawsze wygrywa kiedy idzie zjednoczona – kiedy pod jednym naszym sztandarem lewicy skupiamy różne środowiska – mówił w bydgoskiej siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego europoseł Robert Biedroń, zapowiadając dążenie do poszerzenia obozu lewicowego w Polsce - Dzisiaj jesteśmy na etapie, w którym przygotowujemy się do jeszcze szerszej koalicji – zapowiedział.


W jego opinii Lewica - Jest dać wstanie Polsce bardzo wiele – kiedy prawica się kłóci, kiedy Kaczyński robi konferencje prasowe, przed chwilą oglądaliśmy kolejny kapiszon, okazuje się, że stracili tyle dni, zamiast zajmować się koronawirusem – a mamy kolejne rekordy zachorowań, zamiast zajmować się ludźmi, którzy masowo tracą pracę – to oni zajmują się sobą. Lewica taka nie jest.

 

Biedroniowi towarzyszyli posłowie Wiosny z kujawsko-pomorskiego – szef klubu parlamentarnego Krzysztof Gawkowski i Joanna Scheuring-Wielgus - My mówimy o tym, że lewica w Polsce się jednoczy, a PiS opowiada o tym – jak nadzorować dobrze Gowina i Ziobrę – podkreślał Gawkowski - Prawica w Polsce to nie tylko PiS, prawica rządzi w Polsce od 15 lat. Rządzi – czasami wydaje się jej, że skutecznie.

 

Zdaniem Roberta Biedronia do prawicy należy zaliczyć obok PiS-u, PO, także środowisko Szymona Hołowni, którego nazwał blisko związanego z Kościołem oraz wywodzące się z lewicy ugrupowania jak Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej oraz Zielonych.

 

Zdaniem posła Krzysztofa Gawkowskiego rząd usilnie rzuca samorządowcom kłody pod nogi, z którymi ci sobie jednak póki co radzą. W 2023 roku planowane są nie tylko wybory parlamentarne, ale także wybory samorządowe. Gawkowski zapowiedział, że Lewica chce silnie postawić również na samorządy.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu