Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTo już ostatnie dni rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

To już ostatnie dni rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 28 wrzesień 2020 11:15
To już ostatnie dni rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski Fot: Bogusław Białas

Środa będzie ostatnim dniem drugiej edycji rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Musiałby się zdarzyć cud, aby Bydgoszcz ten tytuł wywalczyła, ale powodem do dumy powinno być zorganizowanie tej rywalizacji przez nasze miasto. To w Bydgoszczy zrodził się pomysł, aby rywalizować na przejechane przez mieszkańców kilometry, również bydgoski ratusz nadzorował tworzenie aplikacji zliczającej przejechany dystans.

Prowadzi na dzisiaj ubiegłoroczny zdobywca pucharu Rowerowej Stolicy Polski nowa Sól, z dorobkiem ponad 8,6 tys. punktów, przewaga nad Białą Podlaską i Gnieznem jest tak duża, że wszystko wskazuje, że puchar w Nowej Soli pozostanie na kolejny rok. Metropolia Bydgoszcz z dorobkiem 1170 punktów zajmuje 9 lokatę pomiędzy Przemyśle i Ostrowcem Świętokrzyskim.

 

Liczy się mobilizacja, mniej kilometry

Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy Nowej Soli przejechali najwięcej kilometrów, punkty przeliczane są w oparciu o algorytm, który uwzględnia liczbę przejechanych kilometrów a także liczbę mieszkańców zamieszkujących dany obszar. Stąd też punkty są przede wszystkim miernikiem stopnia mobilizacji społecznej Bydgoszcz do rywalizacji przystąpiła wraz z obszarem metropolitalnym.

 

Głównym celem rywalizacji jest popularyzowanie transportu rowerowego oraz promowanie rekreacji rowerowej. W Bydgoszczy organizowane były w weekendy wspólne przejazdy dla mieszkańców.

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu