Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZanieczyszczenia z Zachemu z pękniętej rury mogą trafiać do Wisły. Zdaniem WIOŚ nie powinny być jednak wielkim zagrożeniem

Zanieczyszczenia z Zachemu z pękniętej rury mogą trafiać do Wisły. Zdaniem WIOŚ nie powinny być jednak wielkim zagrożeniem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 29 wrzesień 2020 06:42

Pod koniec sierpnia pojawiła się informacja, że na terenie dawnego Zachemu doszło do pocięcia rury, która dostarczała wodę. Rurą spływa woda ze zbiornika retencyjnego, w którym zbierają się chemikalia z jednego ze składowisk. Po zniszczeniu rury wpływają one do Wisły.

O tę sprawę zapytał na wczorajszej sesji Sejmiku Województwa, Małgorzatę Witkowską z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, radny Roman Jasiakiewicz.

 

- Nie wiemy kto to przeciął – podkreśla Witkowska - Jest wpływ zanieczyszczeń charakterystycznych dla Zachemu, ale nie są one znacząco stężone.

 

Przedstawicielka WIOŚ poinformowała, że właściciel terenu podjął działania mające na celu uszczelnienie dawnego rurociągu, natomiast WIOŚ prowadzi monitoring - Nie spodziewamy się wielkiej strugi zanieczyszczeń, ponieważ mała skala jest cieku płynącego do Wisły w naszej opinii.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

Wiadomości z regionu