Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRektor UTP: Trwająca epidemia pokazuje jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje inżynierów

Rektor UTP: Trwająca epidemia pokazuje jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje inżynierów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 02 październik 2020 07:27
Rektor UTP: Trwająca epidemia pokazuje jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje inżynierów Fot: UTP

Rozpoczął się październik, czyli tym samym rok akademicki – na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym najbliższy semestr będzie zdominowany przez nauczanie zdalne, na zajęcia ćwiczeniowe będą uczęszczać głównie studenci I roku - Wyrażam zdanie, że Uniwersytetu nie da się zamknąć w internetowym komunikatorze czy w aplikacji na smartphone – mówi w wygłoszonym liście otwartym rektor UTP.

- Trwająca epidemia pokazuje jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje inżynierów, rozwoju nauki i technologii – tymi słowami rozpoczyna swoje wystąpienie prof. Marek Adamski, który funkcję rektora pełni od niedawna.

 

- Najbliższy semestr zdominowany będzie przez nauczanie zdalne, w mury uczeni na poszczególne zajęcia zaprosimy naszym pierwszaków, chcemy stworzyć im odpowiednie, bezpieczne warunki do poznania uczelni, wykładowców, kolegów i koleżanek z roku – zapowiada organizację roku prof. Adamski - Wyrażam zdanie, że Uniwersytetu nie da się zamknąć w internetowym komunikatorze czy w aplikacji na smartphone. Nie mniej uważam, że w tym szczególnym czasie, zachęcam państwa do wykorzystania technologii nie tylko do dydaktyki i spraw administracyjnych, zachęcam do tworzenia wspólnoty akademickiej poprzez zdalne konwersacje, grupy dyskusyjne, prezentację projektów badawczych, zainteresowań, pasji i osiągnięć, liczę na państwa pomysły w tym zakresie oraz zachęcam o wsparciu tego typu inicjatyw.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu