Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRektor UTP: Trwająca epidemia pokazuje jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje inżynierów

Rektor UTP: Trwająca epidemia pokazuje jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje inżynierów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 02 październik 2020 07:27
Rektor UTP: Trwająca epidemia pokazuje jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje inżynierów Fot: UTP

Rozpoczął się październik, czyli tym samym rok akademicki – na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym najbliższy semestr będzie zdominowany przez nauczanie zdalne, na zajęcia ćwiczeniowe będą uczęszczać głównie studenci I roku - Wyrażam zdanie, że Uniwersytetu nie da się zamknąć w internetowym komunikatorze czy w aplikacji na smartphone – mówi w wygłoszonym liście otwartym rektor UTP.

- Trwająca epidemia pokazuje jak bardzo dzisiejszy świat potrzebuje inżynierów, rozwoju nauki i technologii – tymi słowami rozpoczyna swoje wystąpienie prof. Marek Adamski, który funkcję rektora pełni od niedawna.

 

- Najbliższy semestr zdominowany będzie przez nauczanie zdalne, w mury uczeni na poszczególne zajęcia zaprosimy naszym pierwszaków, chcemy stworzyć im odpowiednie, bezpieczne warunki do poznania uczelni, wykładowców, kolegów i koleżanek z roku – zapowiada organizację roku prof. Adamski - Wyrażam zdanie, że Uniwersytetu nie da się zamknąć w internetowym komunikatorze czy w aplikacji na smartphone. Nie mniej uważam, że w tym szczególnym czasie, zachęcam państwa do wykorzystania technologii nie tylko do dydaktyki i spraw administracyjnych, zachęcam do tworzenia wspólnoty akademickiej poprzez zdalne konwersacje, grupy dyskusyjne, prezentację projektów badawczych, zainteresowań, pasji i osiągnięć, liczę na państwa pomysły w tym zakresie oraz zachęcam o wsparciu tego typu inicjatyw.

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu