Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPosłanki przeprowadzają u wojewody kontrole dotyczące zarządzania epidemią w województwie

Posłanki przeprowadzają u wojewody kontrole dotyczące zarządzania epidemią w województwie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 05 październik 2020 16:50
Posłanki przeprowadzają u wojewody kontrole dotyczące zarządzania epidemią w województwie Fot: K-P Urząd Wojewódzki

W poniedziałek posłowie Koalicji Obywatelskiej rozpoczęli kontrole poselskie w Urzędach Wojewódzkich, w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim pojawiły się posłanki Iwona Kozłowska i Iwona Hartwich. Z parlamentarzystami spotkał się wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

W naszym województwie sytuacja może wydawać się szczególnie niepokojąca, bowiem w ostatnich dniach notujemy najwyższy wskaźnik reprodukcji COVID-19 w Polsce, a także mamy jedne z najwyższych dziennych przyrostów zachorowań.

 

- Jak widać pandemia się rozprzestrzenia, Polacy boją się o siebie, o zdrowie i życie swoje i swoich najbliższych. Chcemy sprawdzić, jak ta sytuacja niełatwa, która się wytworzyła w kraju, jest nadzorowana przez rząd, ale w terenie – mówiła przed rozpoczęciem kontroli posłanka Iwona Kozłowska.

 

Posłanka Hartwich poinformowała, że w Urzędzie Wojewódzkim będą pytać m.in. o to czy mamy wystarczającą miejsc w szpitalach, jeżeli wysokie przyrosty zachorowań będą się dalej utrzymywać. Parlamentarzystki chciały też pytać o to jak układa się w naszym województwie współpraca rządu z samorządami.

 

- Jesteśmy bardzo mocno zaniepokojeni, ponieważ w naszym województwie znacznie wzrosła liczba zachorowań na COVID-19 – powiedziała posłanka Iwona Hartwich.


Posłanka Kozłowska poruszyła z kolei aspekt szczepionek na grypę - Chcemy się dowiedzieć jak wygląda sytuacja ze szczepionkami przeciwko grypie, ponieważ rząd informuje, że osoby starsze po 75 roku życia otrzymują te szczepionki za darmo, ale tych szczepionek po prostu nie ma.

 

Parlamentarzystki przyjął osobiście wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Kolejna spółka wojewódzka planuje inwestować na kredyt

    Rok 2021 jest pierwszym, w którym Województo Kujawsko-Pomorskie musi wydatkować ponad 30 mln zł na spłatę zobowiązań, jakie zależna od niego spółka zaciągnęła w 2010 roku na modernizację szpitali wojewódzkich, przed nami teraz dziesięć lat intensywnych spłat. Okazuje się, że wieloletnie zobowiązania planuje zaciągnąć też spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne.

Wiadomości z regionu