Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRatusz wprowadził specjalne zasady działania w przypadku zachorowania przez pracowników na COVID-19

Ratusz wprowadził specjalne zasady działania w przypadku zachorowania przez pracowników na COVID-19

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 06 październik 2020 17:24

W sierpniu mieliśmy sytuację stwierdzenia u jednego z pracowników Urzędu Miasta zachorowania na COVID-19, incydent chwilowo wpłynął na funkcjonowanie ratusza, zdecydowano się chociażby przenieść posiedzenia np. komisji z udziałem osób nieprzebywających na co dzień w ratuszu na drugą stronę ulicy Jezuickiej. Nie były to jednak specjalnie duże perturbacje. Od kilku dni ratusz ma specjalny regulamin postępowania w przypadku zachorowania lub podejrzenia zachorowania przez pracowników na COVID-19.

Jeżeli pracownik ratusza otrzyma informację, że miał kontakt z osobą u której potwierdzono zachorowanie na COVID-19 – powinien zamknąć się w pokoju, założyć maseczkę i rękawiczki oraz otworzyć okno dla wymiany powietrza. W razie możliwości również również powinien odkazić klamki, telefon, stanowisko komputerowe. Następnie za zgodą przełożonego udać się na miejsce zamieszkania.

 

Jeżeli jest to pokój wieloosobowy, to wówczas powyższe zalecenia stosuje się do wszystkich osób przebywających w pomieszczeniu, które również za zgodą przełożonego opuszczają ratusz.

 

Następnie Wydział Zarządzania Kryzysowego sporządza listę innych pracowników, którzy mieli kontakt z osobą mającą kontakt z osobą u której stwierdzono COVID-19. Również Wydział uzgadnia z Sanepidem dalsze kroki.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu