Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNieznaczny wzrost rejestrowanego bezrobocia w Bydgoszczy

Nieznaczny wzrost rejestrowanego bezrobocia w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 13 październik 2020 06:53
Nieznaczny wzrost rejestrowanego bezrobocia w Bydgoszczy Fot: Bartosz Bieliński

Wrzesień kolejnym miesiącem, w którym notowano na terenie Bydgoszczy wzrost liczby osób bez pracy – we wrześniu wzrost był jednak znacznie niższy niż w sierpniu, co daje nadzieje, że recesja w rynek pracy w Bydgoszczy specjalnie nie uderzy, tym bardziej, że w skali województwa bezrobocie we wrześniu zmniejszyło się o ponad 500 osób.

Na dzień 30 września w Bydgoszczy zarejestrowanych było 5362 osoby bez pracy, co jest wzrostem o 37 osób w stosunku do 31 sierpnia. Można zauważyć,że po wiosennym lockdownie w pierwszej kolejności bezrobotnych przybywało w powiatach ziemskich, w Bydgoszczy wzrost rejestracji przyszedł nieco później i gdy teraz w większości powiatów wrzesień przynosił spadki, w Bydgoszczy mamy nieznaczny wzrost.

 

Jeszcze na dzień 31 lipca w Bydgoszczy było mniej bezrobotnych niż pod koniec lipca 2019 roku, pomimo lockdownu (jedyny powiat w województwie), dopiero sierpień i wrzesień sprawiły, że w stosunku do roku ubiegłego mamy więcej bezrobotnych - na koniec września jest to 377 osób.

 

W skali województwa kujawsko-pomorskiego bez pracy jest 8.357 osób.

 

Duży wpływ na w miarę stabilną sytuację na rynku miało wsparcie finansowe jakie pracodawcom udzieliło państwo. Jak przestrzegają jednak analitycy, stabilizacja może być krucha, więc dużo zależeć będzie od jesieni, w którą wchodzimy z nowymi obostrzeniami z uwagi na duże wzrosty zachorowań. Dużo zależeć będzie zatem od sytuacji globalnej w skali kraju, patrząc jednak na sytuację od marca można optymistycznie ocenić, że Bydgoszcz powinna sobie lepiej poradzić z ewentualnymi zawirowaniami od mniejszych powiatów.

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu