Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNieznaczny wzrost rejestrowanego bezrobocia w Bydgoszczy

Nieznaczny wzrost rejestrowanego bezrobocia w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 13 październik 2020 06:53
Nieznaczny wzrost rejestrowanego bezrobocia w Bydgoszczy Fot: Bartosz Bieliński

Wrzesień kolejnym miesiącem, w którym notowano na terenie Bydgoszczy wzrost liczby osób bez pracy – we wrześniu wzrost był jednak znacznie niższy niż w sierpniu, co daje nadzieje, że recesja w rynek pracy w Bydgoszczy specjalnie nie uderzy, tym bardziej, że w skali województwa bezrobocie we wrześniu zmniejszyło się o ponad 500 osób.

Na dzień 30 września w Bydgoszczy zarejestrowanych było 5362 osoby bez pracy, co jest wzrostem o 37 osób w stosunku do 31 sierpnia. Można zauważyć,że po wiosennym lockdownie w pierwszej kolejności bezrobotnych przybywało w powiatach ziemskich, w Bydgoszczy wzrost rejestracji przyszedł nieco później i gdy teraz w większości powiatów wrzesień przynosił spadki, w Bydgoszczy mamy nieznaczny wzrost.

 

Jeszcze na dzień 31 lipca w Bydgoszczy było mniej bezrobotnych niż pod koniec lipca 2019 roku, pomimo lockdownu (jedyny powiat w województwie), dopiero sierpień i wrzesień sprawiły, że w stosunku do roku ubiegłego mamy więcej bezrobotnych - na koniec września jest to 377 osób.

 

W skali województwa kujawsko-pomorskiego bez pracy jest 8.357 osób.

 

Duży wpływ na w miarę stabilną sytuację na rynku miało wsparcie finansowe jakie pracodawcom udzieliło państwo. Jak przestrzegają jednak analitycy, stabilizacja może być krucha, więc dużo zależeć będzie od jesieni, w którą wchodzimy z nowymi obostrzeniami z uwagi na duże wzrosty zachorowań. Dużo zależeć będzie zatem od sytuacji globalnej w skali kraju, patrząc jednak na sytuację od marca można optymistycznie ocenić, że Bydgoszcz powinna sobie lepiej poradzić z ewentualnymi zawirowaniami od mniejszych powiatów.

 

Warte obejrzenia

 • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

  W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

  Etykiety: piłka nożna
 • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

  Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021
 • Zieloni: Cała ta koncepcja powinna wylądować na śmietniku

  W czwartek władze województwa w Chełmie witały barkę z około 150 tonami ładunku, na tej uroczystości pojawili się też ekolodzy wyrażając swój protest wobec planów budowy kolejnych stopni wodnych na Wiśle. Tego samego dnia przez Urzędem Marszałkowskim działacze Zielonych i Polski 2050 Szymona Hołowni wyrazili poparcie dla postulatów ekologów. O krytyce polityki władz województwa rozmawiamy z Sylwestrem Jankowskim z Zielonych.

 • Siarzewo dzieli lewicę

  W 2019 roku lista lewicy w wyborach do Sejmu RP zdobyła w województwie kujawsko-pomorskim 4 mandaty poselskie. Wspólną listę stworzyło SLD, Wiosna oraz Razem. Po półtora roku widzimy w województwie kujawsko-pomorskim, że coraz więcej spraw dzieli formacje lewicowe. Zaczęło się od krytyki młodzieżówki Wiosny Roberta Biedronia wobec planów budowy stopnia wodnego w Siarzewie.

Wiadomości z regionu