Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy po nowym roku Bydgoszcz w będzie podlegać pod dyspozytornię pogotowia ratunkowego w Toruniu?

Czy po nowym roku Bydgoszcz w będzie podlegać pod dyspozytornię pogotowia ratunkowego w Toruniu?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 14 październik 2020 00:14

Od 2021 roku będzie po jednej dyspozytorni w każdym województwie – za wyjątkiem województw mazowieckiego i śląskiego – prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wyraża zaniepokojeniem brakiem jednoznacznego stanowiska wojewody co do przyszłości dyspozytorni w Bydgoszczy. Wojewoda informuje natomiast w mediach społecznościowych, że w Toruniu dyspozytornia będzie działała tymczasowo.

 

Obecnie zgodnie z obowiązującym Wojewódzkim Planem Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego mamy w województwie kujawsko-pomorskim dwie dyspozytornie – w Bydgoszczy i w Toruniu. W 2019 roku karetki wyjeżdżały w skali województwa do wezwań ponad 184 tys. razy, z tego najwięcej w Bydgoszczy – ponad 44,5 tys. razy, w Toruniu było to niecałe 24 tys. wezwań. Od 1 kwietnia będzie funkcjonował jednak tylko jeden region operacyjny.

 

Zdaniem prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, z projektu nowego wojewódzkiego planu wynika, że będzie on się mieścił w Toruniu. Prezydent pod koniec września zapytanie w tej sprawie skierował do wojewody. Udzielona w imieniu wojewody odpowiedź jednak w żaden sposób nie odnosi się do pytania, gdzie będzie mieściła się dyspozytornia. Wojewoda jedynie potwierdza, że od 1 kwietnia 2021 roku będziemy mieli w województwie tylko jedną dyspozytornię, co wynika z nowych przepisów prawa.

 

Po wpisie prezydenta Bruskiego na Facebook-u, również w tym medium społecznościowym głos zabrał wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który poinformował, że w Toruniu dyspozytornia korzystają z infrastruktury Państwowej Straży Pożarnej będzie działała tymczasowo, aż do czasu zakończenia remontu nowego Centrum Powiadamania Ratunkowego w Bydgoszczy, ktore jest lokalizacją docelową dyspozytorni. Obecnie dyspozytornia mieści się w budynkach Urzędu Miasta przy ulicy Grudziądzkiej.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu