Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiasto może ukarać przewoźnika za popsute Wi-Fi, ale już nie za ,,łyse opony”

Miasto może ukarać przewoźnika za popsute Wi-Fi, ale już nie za ,,łyse opony”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 17 październik 2020 00:17
Miasto może ukarać przewoźnika za popsute Wi-Fi, ale już nie za ,,łyse opony” Fot: WITD

Na początku września informowaliśmy, że radna Grażyna Szabelska podjęła interwencję w związku z informacjami, iż Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego wycofała dowody rejestracyjne dla kilku autobusów prywatnego przewoźnika, który obsługuje kilka linii miejskich. Radna wniosła w interpelacji o przeprowadzenie przez Bydgoszcz, jako zamawiającego usługę, kontroli stanu technicznego oraz pytała o planowany harmonogram kontroli.

 

Odpowiedzi na interpelacje udzielił zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz, który poinformował, że ani ratusz, ani Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej nie zajmuje się kontrolowaniem stanu technicznego pojazdów, bowiem nie posiada do tego kompetencji, wskazując, że jest to rola Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego oraz Policji.

 

Kozłowicz informuje radną, że ZDMiKP kontroluje natomiast: otablicowanie pojazdów, ich czystość zewnętrzną i wewnętrzna, funkcjonowanie w systemie ITS, punktualność, sprawność kasowników, działanie klimatyzacji, czy nawet bezprzewodowego internetu Wi-Fi.

W tym roku przeprowadzono u obu bydgoskich przewoźników (w tym MZK) łącznie ponad 2351 kontroli, z czego ponad 1344 dotyczyło punktualności, łącznie nakładając na obu przewoźników ponad 67,5 tys. zł kar umownych.

 

Jak wynika z tej odpowiedzi, przewoźnik może zostać ukarany za niedziałającą klimatyzację, niesprawne kasowniki czy problemy z Wi-Fi, ale już zamawiający nie nakłada kar za uszkodzone opony czy cieknące płyny, co z kolei wykazała lipcowa kontrola WITD.

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • Pokonałeś COVID-19? Oddaj osocze i pomóż wyzdrowieć innym Apel wojewody Mikołaja Bogdanowicza

  Terapia osoczem może uratować życie pacjentom chorym na koronawirusa. Wiele osób potrzebuje takiej pomocy. Osocza nie da się wyprodukować. Mogą je oddać tylko ozdrowieńcy, którzy wytworzyli przeciwciała, dzięki którym sami wygrali z chorobą. Niestety, z powodu ogromnego zapotrzebowania na ten drogocenny lek, osocza zaczyna brakować. W związku z tym, z ważnym apelem wystąpił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

 • Tej wojny nikt nie wygra – wszyscy natomiast stracimy

  To jest wojna – skandują uczestnicy protestów przeciwko orzeczeniu TK na ulicach, którym odpowiada w imieniu Polski konserwatywnej Robert Bąkiewicz (lider Marszu Niepodległości) – my do tej wojny przystępujemy. Każdego dnia dochodzi do coraz większej eskalacji, kolejne osoby z poczuciem misji ruszają w bój.

  Etykiety: aborcja

Wiadomości z regionu