Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBez tych klonów starówka jest jakaś inna

Bez tych klonów starówka jest jakaś inna

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 17 październik 2020 09:20
Bez tych klonów starówka jest jakaś inna Fot: Bogusław Białas

W ostatnich dniach pod topór poszły cztery dość pokaźne drzewa na nabrzeżu Brdy, przy Domu Polskim. Każdy kto będzie przemierzał ulicą Mostową zapewne zauważy tę zmianę – idąc od strony Starego Rynku zauważymy odsłonięto Operę Nova, która była przez te drzewa przesłonięta, z kolei Mostem Staromiejskim zauważymy odsłonięty Dom Polski.

 

Jemioła kojarzy nam się kulturowo z angielskim zwyczajem świątecznym dla zakochanych. Jest to jednak typowo pasożytnicza roślina, prowadząca do uschnięcia drzew, które stają się jej żywicielami. Właśnie jemioła zaatakowała cztery klony srebrzyste na nabrzeżu Brdy, pomimo zlecanych przez ratusz prób pozbycia się pasożytniczej rośliny, tych drzew nie udało się uratować.

 

 

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • Pokonałeś COVID-19? Oddaj osocze i pomóż wyzdrowieć innym Apel wojewody Mikołaja Bogdanowicza

  Terapia osoczem może uratować życie pacjentom chorym na koronawirusa. Wiele osób potrzebuje takiej pomocy. Osocza nie da się wyprodukować. Mogą je oddać tylko ozdrowieńcy, którzy wytworzyli przeciwciała, dzięki którym sami wygrali z chorobą. Niestety, z powodu ogromnego zapotrzebowania na ten drogocenny lek, osocza zaczyna brakować. W związku z tym, z ważnym apelem wystąpił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

 • Tej wojny nikt nie wygra – wszyscy natomiast stracimy

  To jest wojna – skandują uczestnicy protestów przeciwko orzeczeniu TK na ulicach, którym odpowiada w imieniu Polski konserwatywnej Robert Bąkiewicz (lider Marszu Niepodległości) – my do tej wojny przystępujemy. Każdego dnia dochodzi do coraz większej eskalacji, kolejne osoby z poczuciem misji ruszają w bój.

  Etykiety: aborcja

Wiadomości z regionu