Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzpitale tymczasowe mogą powstać w każdym województwie. Prezydent Bydgoszczy składa propozycję

Szpitale tymczasowe mogą powstać w każdym województwie. Prezydent Bydgoszczy składa propozycję

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 19 październik 2020 12:10
Szpitale tymczasowe mogą powstać w każdym województwie. Prezydent Bydgoszczy składa propozycję Fot: Russell Weller

W weekend rozpoczęła się budowa szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym, w stolicy bowiem jak wynika z informacji mediów ogólnopolskich, zaczęło brakować miejsc. Dzisiaj minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że przygotowywana jest budowa kolejnych tego typu szpitali w miastach wojewódzkich, docelowo szpital tymczasowy ma powstać w każdym województwie.

 

Minister Niedzielski mówił o Warszawie (drugi szpital tymczasowy), Łodzi, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku – w tych miastach ustalono już nawet lokalizację szpitali. Spodziewać możemy się jednak w dalszym czasie tego typu szpitala w Bydgoszczy.

 

- Premier Morawiecki wydał polecenie dotyczące przygotowania planów budowy szpitali tymczasowych w każdym mieście wojewódzkim - poinformował po południu Polską Agencję Prasową minister Niedzielski.

 

Z informacji jakie przedstawiał wojewoda Mikołaj Bogdanowicz  wynika, że w kujawsko-pomorskich szpitalach przebywa 474 pacjentów z COVID-19, na przygotowany 1 tys. łózek, z tego 259 pacjentów jest w stanie średnim i ciężkim. Z respiratorów  według danych z piątku 16 października korzystało 31 pacjentów, na uruchomionych na tamten moment 66.

 

Dzisiaj prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski odnosząc się do informacji o medialnych o planie budowy szpitali tymczasowych w całej Polsce, zaoferował wojewodzie zlokalizowanie takiego szpitala w Bydgoskim Centrum Targowo Wystawienniczym w Myślęcinku – oprócz dużego placu na rozłożenie namiotów, obiekt dysponuje zadaszoną przestrzenią oraz salkami.

 

Wojewoda Bogdanowicz poinformował, że propozycja prezydenta Bydgoszczy będzie wzięta pod uwagę.

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu