Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPowiat bydgoski również przez najbliższe tygodnie powinien pozostać w strefie czerwonej (analiza)

Powiat bydgoski również przez najbliższe tygodnie powinien pozostać w strefie czerwonej (analiza)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 20 październik 2020 17:42

W ostatnich dniach przedstawialiśmy analizy dotyczące tego jak długo w czerwonej strefie obostrzeń przeciwko COVID-19 pozostanie m.in. Bydgoszcz czy powiat inowrocławski. Dla uzupełnienia przedstawiamy także wyjaśnienie sytuacji dla powiatu bydgoskiego, w skład którego wchodzi m.in. Solec Kujawski, Koronowo, Białe Błota czy Dobrcz.

Pod koniec 2019 roku powiat bydgoski liczył 118,6 tys. mieszkańców według GUS. Główne kryterium dotyczące uznania danego obszaru za objęte najwyższymi obostrzeniami to zachorowalność w ciągu 14 dni na COVID-19 na powyżej 12 osób na 10 tys. mieszkańców.

 

W przypadku całego powiatu bydgoskiego ten limit oscyluje w okolicach 142 osób na cały okres 14 dni, co daje do 10 zachorowań dziennie (uśredniając). Patrząc na ostatnie 14 dni 6-20 października tych zachorowań było 275, czyli mamy prawie dwukrotnie przekroczoną założoną normę, a zachorowalność na 10 tys. mieszkańców powiatu bydgoskiego przekracza 20.

 

W ostatnich 7 dniach 13-20 października były 182 zachorowania, czyli w najlepszym wypadku powiat bydgoski wyjdzie ze strefy czerwonej za ponad 2 tygodnie. To jest jednak wariant optymistyczny, kluczowe jest bowiem zejście poniżej 10 zakażeń dziennie.

 

Dzisiaj w powiecie bydgoskim stwierdzono ich aż 23.

 

Raporty zbiorcze dotyczące rokowań co do stref czerwonej i żółtej, będziemy publikować na Portalu Kujawskim w każdy poniedziałek.

 

Polecamy również:

Jak długo Bydgoszcz pozostanie w czerwonej strefie?

 

Warte obejrzenia

 • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

  Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

 • Zawisza bliski zakończenia roku na pozycji lidera, Sportis przegrywa sensacyjnie z ousiderem

  Dzisiaj rozgrywane były mecze 16 kolejki IV ligi – ostatniej w roku 2020; runda zasadnicza zakończy się po 18 kolejkach – pozostałe dwie rozegrane zostaną wiosną. Prawie wszystkie kluby mają jednak jeszcze do rozegrania w tym roku zaległe mecze, które zostały przeniesione z uwagi na pandemię COVID-19. Najciekawszym meczem będzie zaległy pojedynek 15 kolejki pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Włocłavią Włocławek, mecz którego stawką może być pozycja lidera – zaplanowany jest on na 28 listopada.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • W poniedziałek czeka nas debata o stanie psychiatrii

  Polska jest w czołówce Europy pod względem liczby samobójstw – zaznacza Najwyższa Izba Kontroli, w wystąpieniu, w którym dość negatywnie ocenia stan polskiej psychiatrii, w tym szczególnie dziecięcej i młodzieżowej. O sytuacji psychiatrii w naszym województwie będzie rozmawiał na poniedziałkowej sesji Sejmik Województwa. Będziemy chcieli tę debatę dla Państwa transmitować.

 • Emisja COVID-19 w kujawsko-pomorskim ponownie przyśpiesza

  Od kilku dni po kontrowersyjnych decyzjach Ministerstwa Zdrowia nie jesteśmy wstanie monitorować liczby aktywnych przypadków w województwie kujawsko-pomorskim. Jak wynika jednak z wyliczeń jakie udostępnił nam Adam Gapiński w czwartek współczynnik reprodukcji wirusa R przekroczył 1, przez co weszliśmy ponownie w fazę rozwoju epidemii.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu