Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzopiński: Rząd szuka miejsca na studnie, dopiero wtedy, gdy wszystko się pali i wali

Szopiński: Rząd szuka miejsca na studnie, dopiero wtedy, gdy wszystko się pali i wali

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 22 październik 2020 11:17

Od poniedziałku trwa posiedzenie Sejmu na którym nowelizowane są przepisy dotyczące zwalczania pandemii COVID-19. W projekcie znalazł się chociażby nakaz noszenia masek, który ma być wprowadzony ustawowo, bowiem dotychczasowe zapisy – na bazie rozporządzenia Rady Ministrów – zdaniem sądów są niezgodne z Konstytucją. Lewica zarzuca rządowi, że tworzy prawo ,,na kolanie”.

Dzisiaj w debacie głos w imieniu klubu Lewicy zabrał bydgoski poseł Jan Szopiński - Tworzenie przepisów przeciw epidemicznych dopiero w trakcie pandemii jest kolejnym przykładem tego, że rząd szuka miejsca na studnie, dopiero wtedy, gdy wszystko się pali i wali, do tego nie zawsze szuka tego tam gdzie nie powinno – ocenił.

 

Przepisy mają wprowadzać m.in. klauzulę dobrego samarytanina, która ma na celu zwolnić personel medyczny z odpowiedzialności za nieumyślne błędy. Celem przepisów kierowanych do pracowników służby zdrowia jest ich mobilizacja do pracy przy zwalczaniu COVID-19. Są jednak też zapisy, które mogą posłużyć do wręcz nałożenia obowiązku pracy w danym miejscu przez osoby posiadające wykształcenie medyczne. Miałoby się to odbywać za pośrednictwem samorządów zawodów lekarskich, co z kolei zdaniem opozycji i posła Jana Szopińskiego jest niewykonalne, bowiem Ministerstwo Zdrowia ma błędnie założyć, że samorządy dysponują aż tak szerokimi danymi osobowymi swoich członków.


Nowelizacja ma także na celu wzmocnienie Sanepidu - Ustawa mówi o zwiększeniu Państwowej Inspekcji Sanitarnej o dwoje dyrektorów. My się tego nie domagaliśmy – my się domagamy tego, by był w Państwowej Inspekcji Sanitarnej dodatkowe zatrudnienia, aby były dodatkowe wynagrodzenia, aby były tam kierowane osoby, które są zwalniane z administracji publicznej. Czy rząd od wiosny nie nauczył się niczego na swoich błędów? - mówił w Sejmie Szopiński.

 

Głosowania nad nowelizacją zaplanowano na dzisiaj, po południu.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Największa liczba zakażeń od początku stycznia – liczby pokazują już trzecią falę COVID-19

    W środę w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 949 zakażeń COVID-19, liczby powyżej dziewięciusete nie było u nas już dość dawno, najprawdopodobniej musimy się przygotować, że dzienne raporty powyżej tysiąca staną się ponownie normą, a nawet przygotować się na potencjalne dni powyżej dwóch tysięcy. Zdaniem rządowych ekspertów kulminacja trzeciej fali powinna nastąpić na przełomie marca i kwietnia.

    Etykiety: covid19
  • Dr Sutkowski: Przebieg trzeciej fali pandemii w 70-80% zależy od nas samych

    Pandemia koronawirusa narasta, trzecia fala się wznosi i na tej fali dryfujemy, patrząc z niepokojem w przyszłość - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Obecną sytuację w Polsce przyrównał do okrętu w czasie sztormu, gdzie niezbędna jest praca całej załogi.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu