Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRadna wnosi do prezydenta o zawieszenie strefy płatnego parowania

Radna wnosi do prezydenta o zawieszenie strefy płatnego parowania

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 22 październik 2020 11:54

Z wnioskiem do prezydenta Rafała Bruskiego o zawieszenie czasowe pobierania opłat za parkowanie w centrum, a także o zwiększenie liczby dostępnych miejsc o kolejne, zwróciła się radna Grażyna Szabelska. Radna wskazuje argumenty epidemiczne oraz fakt, że Bydgoszcz jest obecnie w czerwonej strefie. Radna Szabelska swój wniosek określiła jako pilny.

 

Komunikacja indywidualna jest według rządowego programu walk z pandemia istotnym elementem ochrony zdrowia i przeciwdziałania wzrostowi rozszerzania się pandemii – pisze radna Grażyna Szabelska we wniosku do prezydenta – Komunikacja indywidualna zastępuje zbiorową, w której w sposób oczywisty wzrasta zagrożenie przeniesienia wirusa z pasażera na pasażera.

Ponadto radna wskazuje, że strefa czerwona powoduje ograniczenia liczby osób jakie mogą jednocześnie podróżować (30% wszystkich miejsc stojących i siedzących w danym pojeździe).

 

Wiceprzewodnicząca klubu PiS chce także, aby stworzyć dodatkowe miejsca do pozostawiania pojazdów w centrum, w sposób niezagrażający bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Wniosek o zawieszenie strefy płatnego parkowania składaliśmy wiosną, wówczas został on odrzucony przez ratusz.

 

W kwietniu płatne parkingi stały puste

Jednym z argumentów przeciwko wnioskowi radnej może być ten finansowy, bowiem strefa płatnego parkowania przynosi miastu wpływy. Jak wynika z danych z kwiecień, gdy mieliśmy najdalej idące obostrzenia w naszym kraju – SPP zarobiła jedynie 162 tys. zł, gdy w kwietniu 2019 roku prawie 629 tys. zł, czyli mamy do czynienia z kilkukrotnym spadkiem.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu