Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz1 Brygada Logistyczna odgrywa ważną rolę podczas polskiej zmiany na szpicy NATO

1 Brygada Logistyczna odgrywa ważną rolę podczas polskiej zmiany na szpicy NATO

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 23 październik 2020 00:11
1 Brygada Logistyczna odgrywa ważną rolę podczas polskiej zmiany na szpicy NATO Fot: 1 Brygada Logistyczna

Very High Readiness Joint Task Force – VJTF – to siły szybkiej reakcji Paktu Północno-Atlantyckiego, które mają być gotowe do działania w ciągu 2-3 dni, jeżeli pojawi się realne zagrożenie dla sojuszu. W 2020 roku na czele rocznego dyżuru stoi Polska. Kluczową rolę w wypełnieniu tych sojuszniczych zobowiązań odgrywa I Brygada Logistyczna im. Kazimierza Wielkiego, której główna siedziba mieści się w Bydgoszczy. Jednostka jest także zaangażowana w przygotowanie polsko-litewskich ćwiczeń.

Trzon polskich sił ,,na szpicy” w 2020 roku odgrywa 21 Brygada Strzelców Podhalańskich, za transport sprzętu odpowiada jednak 1 Brygada Logistyczna.

 

W Czarnem – w 11 Batalionie Ewakuacji Sprzętu, wchodzącego w skład 1 Brygady Logistycznej odbył się apel ewidencyjny i techniczny. Jednocześnie ten apel był ostatnim sprawdzianem przed szeregiem manewrów z udziałem litewskich sojuszników.

 

 

 

Jednym z głównych zadań kompanii transportu sprzętu ciężkiego będzie przerzut kilkudziesięciu pojazdów gąsienicowych oraz transport i zabezpieczenie ewakuacyjne kolumn marszowych. Do tego celu zamierzamy użyć kilkunastu sztuk zestawów niskopodwoziowych oraz kilka samochodów z urządzeniem samozaładowczym multilift. Przed logistykami Pomorskiej Jedynki z Bydgoszczy do pokonania około 80 000 kilometrów – informują służby prasowe 1 Brygady Logistycznej - Udział w dyżurze polskich żołnierzy, w tym 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej to uznanie dla ich profesjonalizmu, wyszkolenia i wyposażenia w nowoczesny sprzęt. Dyżur Wojska Polskiego w ramach szpicy NATO pozwala na realne współdziałanie z sojusznikami na teatrze działań oraz przynosi konkretne doświadczenia dla żołnierzy. Pozwoli na zgranie żołnierzy Sił Zbrojnych RP z wojskami innych państw Sojuszu.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu