Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMikołajczak: Cel jest jeden – obalić PiS

Mikołajczak: Cel jest jeden – obalić PiS

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 27 październik 2020 11:23

Za nami kolejny dzień protestów w Bydgoszczy po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, bydgoskie protesty wspierali także parlamentarzyści, prezydent Bydgoszczy oraz radni. Przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Bydgoszczy Jakub Mikołajczak uważa, że jedynym finałem tych protestów może być zakończenie rządów Prawa i Sprawiedliwości w Polsce.

Pytany przez nas o to, czy gromadzenie się w tak długiej ilości nie powoduje zagrożenia epidemiologicznego, a także nie prowadzi do anarchii (zgodnie z rozporządzeniem gromadzić może się maksymalnie 5 osób, wczoraj mieliśmy w Bydgoszczy ponad 2 tys.) - W tym momencie, w sytuacji do której doprowadził PiS, niestety nie możemy patrzeć tak racjonalnie – nie możemy stać niemo i cicho, musimy protestować. Mam nadzieję, że wszyscy w ramach możliwości będą utrzymywać odstęp, jesteśmy tutaj na świeżym powietrzu – wyjaśnia Jakub Mikołajczak - PiS podjął to ryzyko i to PiS to jest odpowiedzialny za to, że ludzie się gromadzą na ulicach wielu miast w Polsce.

 

Pytany o cel protestów stwierdza jednoznacznie - Cel jest jeden – obalić PiS i doprowadzić do tego, że PiS przestanie rządzić Polską. Ponieważ wszystko co złe się dzieje w Polsce, odpowiada za to PiS, wszelkie inne działania to są półśrodki, tu trzeba doprowadzić do ostatecznego rozliczenia władzy, a żeby móc ją rozliczyć ona musi się zakończyć.

 

Zdaniem Mikołajczaka przy obecnym układzie sił w parlamencie, nie uda się wypracować żadnego postulatu legislacyjnego - W obecnej sytuacji parlamentarnej ja nie wierzę, że jakiekolwiek dobre zmiany legislacyjne da się przeprowadzić. Bardziej jestem pełen obaw, że kolejne złe zmiany, łącznie ze zmianami w Konstytucji – PiS i współpracujące z nim organizację będą próbować wdrażać.


Protest był dość wulgarny, mieliśmy do czynienia z okrzykami typu ,,j...ć PiS”. Mikołajczak pytany, czy nie idzie to zbyt daleko, bowiem w niedziele mieliśmy też incydenty w kościołach - Zgadzam się, że jest zbyt wysoka (od redakcji: temperatura emocji), ale to PiS doprowadził do tej sytuacji. To nie ludzie sami z siebie są wkurzeni, tylko są wkurzeni do sytuacji jakiej doprowadził PiS.

 

- Ja się nie dziwię, że tak reagują – puentuje Jakub Mikołajczak.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu